گرجستان در پی عضویت در اتحادیه اروپاست

به گزارش آوای بورالان، روزنامه سوئیسی تاگس آنسایگر در شماره امروز خود با اشاره به انتخاب رئیس جمهوری جدید گرجستان نوشت: سالومه زورابشویلی متولد فرانسه است که سالهای اخیر به تفلیس بازگشته است.

گرجستان در پی عضویت در اتحادیه اروپاست

از زمانی که وی گذرنامه گرجستانی دریافت نموده زیاد نمی گذرد و بر این اساس بعنوان چهره تازه کار در تفلیس شناخته می گردد. این در حالی است که سالها برای کسب صندلی ویژه در کشور اجدادی اش در کوشش و آرزو بوده است. وی پیشتر به عنوان دیپلمات در نهادهای بین المللی مانند سازمان ملل و ناتو فعالیت نموده است.

تاگس آنسایگر در ادامه به نقل از وی نوشت: گرجستان کشوری با ارزش های بالا است و باید در بهترین صندلی های بین المللی جای بگیرد.

زورابشویلی که پیشتر به عنوان دیپلمات در کشورهای فرانسه، ایتالیا نیز فعالیت داشته، معتقد است که باید برای عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا کوشش های جدی را شروع کرد، زیرا این کشور می تواند به عنوان یکی از اعضای تاثیرگذار در میان اعضای اتحادیه اروپا بشمار آید.

این روزنامه سوئیسی همچنین نوشت: انتظار می رود مدتی پس از شروع بکار کابینه وی شاهد رایزنی ها و فعالیت های دیپلماتیک گرجستان با مقامات اروپایی باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گرجستان در پی عضویت در اتحادیه اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرجستان در پی عضویت در اتحادیه اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021