کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست ابطال پیروزی اردوغان را رد کرد

خبرنگاران آنلاین: کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست های مطرح شده از سوی احزاب اپوزیسیون را برای ابطال تمامی رای ها در انتخابات محلی استانبول و همچنین انتخابات سراسری سال 2018 رد کرد.

کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست ابطال پیروزی اردوغان را رد کرد

شبکه تلویزیونی ان تی وی گزارش داد، کمیته عالی انتخابات ترکیه هفته گذشته در پی درخواست های حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دستور برگزاری مجدد انتخابات شهرداری استانبول را اعلام و تاکید نمود که تخلفاتی در انتصاب مقامات حوزه های رای گیری صورت گرفته است، اما این کمیته انتخابات برگزار شده برای مدیران منطقه ای، شهرداران محلی و شوراهای شهر را لغو نکرد.

به گزارش ایسنا، حزب مردم جمهوری خواه که اصلی ترین حزب اپوزیسیون ترکیه محسوب می گردد و حزب خوب تاکید نمودند که اگر انتخابات شهرداری استانبول که حزب مردم جمهوری خواه پیروز آن بوده، لغو شده است، پس تمامی انتخابات در استانبول و همچنین پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 میلادی نیز باید به خاطر تخلفات و کاستی های مشابهی که در این انتخابات صورت گرفته، باطل اعلام شوند.

در پی درخواست های مکرر حزب حاکم عدالت و توسعه و متحدش یعنی حزب جنبش ملی گرا، کمیته عالی انتخابات ترکیه هفته گذشته دستور برگزاری مجدد انتخابات شهرداری استانبول را صادر کرد؛ انتخاباتی که در آن اکرم امام اوغلو از حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه با اختلاف اندکی پیروز شد.

این نخستین بار در 25 سال گذشته بود که حزب عدالت و توسعه یا اسلاف اش در به دست آوردن کنترل استانبول، بزرگ ترین شهر ترکیه با بودجه ای نزدیک به چهار میلیارد دلار ناکام ماندند.

اردوغان حرفه سیاسی خود را به عنوان شهردار استانبول شروع نموده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست ابطال پیروزی اردوغان را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست ابطال پیروزی اردوغان را رد کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021