کلیسای جامع میلان، جواهری گوتیک در ایتالیا

به گزارش آوای بورالان، کلیسای جامع میلان (Duomo di Milano) معبدی باشکوه، مایه افتخار و جاذبه اصلی شهر میلان است. کلیسای جامع میلان بزرگترین کلیسای جامع در کل ایتالیا است. این کلیسا پنجمین کلیسای بزرگ دنیا نیز هست. ساخت این بنای بی‌نظیر در سال 1386 شروع شد و تمام شدنش تقریبا 6 قرن به طول انجامید. به خاطر این زمان طولانی ساخت، می‌توان سبک‌ها و تاثیرپذیری‌های مختلفی را در جای جای بنا دید. این تاثیرات هر چه که بودند، باعث شدند یکی از شگفت‌انگیزترین بناهای کل دنیا به وجود آید.

کلیسای جامع میلان، جواهری گوتیک در ایتالیا

غیر از این که کلیسای جامع میلان، خود یکی از عجایب معماری است، در عین حال مجموعه‌ای بی‌نظیر از کارهای ارزشمند هنری را نیز در خود جای داده است. تابوت‌های سنگی، محراب‌ها، نقاشی‌ها، پیکره‌ها و فضای داخلی کلیسا، این مکان را به بهشتی برای شیفتگان هنر تبدیل کرده‌اند. مجسمه رعب‌آور قدیس ناتانائیل که پوست خودش را روی شانه‌هایش انداخته، محبوب‌ترین اثر هنری کلیسای جامع میلان در میان گردشگران تور ایتالیا است.

کلیسای جامع میلان مشهورترین جاذبه گردشگری این شهر بوده و یکی از عالی‌ترین دستاوردهای معماری در کل ایتالیا به حساب می‌آید. تمام سال برای بازدید از این بنای باشکوه مناسب است. Piazza Duomo در شهر قدیم میلان قرار گرفته است. شما می‌توانید با پای پیاده یا با دوچرخه به این میدان برسید. در خود شهر نیز می‌توانید با قطار، تراموا و یا اتومبیل جابه‌جا شوید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "کلیسای جامع میلان، جواهری گوتیک در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای جامع میلان، جواهری گوتیک در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021