کشتی توریستی کروز برای توسعه گردشگری آشوراده خریداری می گردد

به گزارش آوای بورالان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، الیاس هیوه چی گفت: هم زمان با سفر محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به شهرستان ترکمن و بازدید از سواحل بندرترکمن فرصت مغتنمی برای پیگیری کسب مجوزهای انتقال کشتی گردشگری، تفریحی و مسافربری کروز به آب های خزر پیش آمد و از وی برای تسهیل بهره برداری از این کشتی در اسکله و بندر ترکمن درخواست شد.

کشتی توریستی کروز برای توسعه گردشگری آشوراده خریداری می گردد

وی توضیح داد: با راه اندازی و بهره برداری از کشتی مسافربری کروز در بندرترکمن بیش از 300 تا 500 نفر اشتغال زایی صورت مستقیم و غیرمستقیم درپی دارد.

هیوه چی اضافه کرد: کشتی گردشگری و مسافربری کروز دارای 5 طبقه و 180 سوئیت و سالن اجتماعات و بخش های مختلف تفریحی، همچنین هفت فروند قایق برای نقل وانتقال مسافران در آب های کم عمق است.

وی گفت: هم اکنون این کشتی در آب های ترکیه است و جهت استقرار در آشوراده باید از رودخانه بزرگ ولگا انتقال یابد.

فرماندار شهرستان ترکمن با اشاره به بافت متنوع فرهنگی اقوام ساکن در شهرستان ترکمن گفت: وجود بافت فرهنگ کهن ترکمن و سایر اقوام در این شهرستان فرصت خوبی برای جذب گردشگران و توسعه صنایع توریسم و صنایع دستی در این شهرستان است و راه اندازی کشتی مسافربری و گردشگری کروز در آب های بندرترکمن می تواند تبادلات تجاری و اقتصادی خوبی را با کشورهای دوست همسایه همچون آذربایجان، ترکمنستان و روسیه را برای ما ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشتی توریستی کروز برای توسعه گردشگری آشوراده خریداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی توریستی کروز برای توسعه گردشگری آشوراده خریداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021