کری لام: اعتراضات هنگ کنگ ادامه یابد، ارتش چین مداخله می نماید

کری لام به معترضان هنگ کنگ هشدار داد در صورت ادامه درگیری ها ارتش چین وارد عمل می گردد.

کری لام: اعتراضات هنگ کنگ ادامه یابد، ارتش چین مداخله می نماید

هنگ کنگ

مدیر اجرایی هنگ کنگ امروز (سه شنبه) هشدار داد، اگر اعتراضات کنونی در این دولت شهر ادامه یابد ارتش چین احتمالا مداخله خواهد نمود. او همچنین با اشاره به چهار ماه اعتراضات که به شدت خشونت پلیس را تشدید نموده است گفت این ها دیگر یک جنبش مسالمت آمیز برای دموکراسی نیست.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ تاکید نمود: احساس من قویا این است که ما خودمان باید راهکاری پیدا کنیم... اما اگر شرایط خیلی بد گردد و اگر ما بخواهیم دست کم فرصت دیگری به هنگ کنگ بدهیم، دیگر هیچ گزینه ای را نمی توان رد کرد.

ارتش چین

کری لام در کنفرانس خبری هفتگی همچنین تاکید نمود، دولت او هیچ طرحی برای استفاده از اختیارات وضعیت اضطراری برای ارائه قوانین دیگر ندارد.

اعتراضات مردمی

هنگ کنگ از اوایل ژوئن به موجی از اعتراضات مردمی روبروست که جرقه آن ها با لایحه استرداد مظنونان به چین زده شد و در ادامه به خشونت های ضد چین و ضد پلیس تبدیل شد. پلیس تاکید دارد از قوه قهریه صرفا برای واکنش به اقدامات خشونت بار استفاده می نماید. معترضان اما به تدابیر امنیتی تهاجمی در این منطقه خودمختار اشاره می نمایند.

پس از اول هفته خشونت بار و پر همهمه، هنگ کنگ امروز آماده کسب و کارها شد؛ سامانه مترو به صورت نسبی خدمات ارائه می دهد و مقام ها به ساکنان هشدار دادند که احتمالا اختلال هایی در رفت و آمد وجود خواهد داشت که علت آن ها خرابکاری در زیر ساخت است.

این شهر تحت حاکمیت چین برای اعتراضات بیشتر در روزهای آینده آماده می گردد و اعتراضات به بزرگترین چالش شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین از زمان روی کار آمدن در سال 2012 تبدیل شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کری لام: اعتراضات هنگ کنگ ادامه یابد، ارتش چین مداخله می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری لام: اعتراضات هنگ کنگ ادامه یابد، ارتش چین مداخله می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021