کاهش فروش کتاب الکترونیک در آلمان

گزارش های اخیر از بازار کتاب آلمان از کاهش فروش کتاب الکترونیک در آلمان در نیمه اول امسال خبر می دهد.

کاهش فروش کتاب الکترونیک در آلمان

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از اکتوالیته-اتحادیه ناشران و کتاب فروشان آلمان با همکاری شرکت تحقیقاتی بازار آلمانی GFK، هر سه ماه گزارشی را درباره بازار کتاب الکترونیک در این کشور ارائه می دهند. نتایج آخرین گزارش ها، کاهش خرید کتاب الکترونیک را در نیمه اول امسال در مقایسه با نیمه اول سال گذشته میلادی نشان داده است.

گزارش شرکت GFK (بزرگ ترین شرکت تحقیقاتی بازار آلمانی) نشان می دهد که فروش کتاب های الکترونیک در آلمان به جز کتاب های آموزشی و تخصصی در سه ماه اول سال 2019 تا %7,1 کاهش یافته و از تعداد خریداران کتاب های الکترونیک نیز به همان میزان کاسته شده است.

در این گزارش همچنین آمده 1.9 میلیون مشتری آلمانی در سه ماهه اول سال 2019 دست کم یک کتاب الکترونیک خریداری نموده که این تعداد در همین بازه زمانی در سال گذشته میلادی 2,1 میلیون نفر بوده که البته این کاهش خرید کتاب الکترونیکی با افزایش %6,1 قیمت متوسط برای هر عنوان کتاب در سه ماه اول سال توجیه پذیر است.

علاوه بر این، کتابخوانان آلمانی در بین ماه های ژانویه و مارس سال گذشته، دست کم %1,3 دستگاه کتاب خوان خریداری نموده بودند.

میزان فروش بازار کتاب در آلمان نیز به همین ترتیب تحت تاثیر کاهش خرید کتاب الکترونیک قرار گرفته و با کاهش %1,4 درصدی در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته روبه رو بوده است.

با این همه می توان گفت که سهم خرید کتاب الکترونیکی در بازار کتاب آلمان در % 5/7 راکد مانده و شرکت GfK نیز علت این میزان کلی کاهش فروش ها را به سبب تغیییر استثنایی تقویم عید پاک در همین سال می داند.

به "کاهش فروش کتاب الکترونیک در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فروش کتاب الکترونیک در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021