کارگردان ایتالیایی با 72 جایزه جهانی در جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه برگزار می نماید

پائولو ویرتزی کارگردان ایتالیایی برای برگزاری کارگاه تخصصی کارگردانی مهمان سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر خواهد شد.

کارگردان ایتالیایی با 72 جایزه جهانی در جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه برگزار می نماید

به گزارش، پائولو ویرتزی فیلمساز ایتالیایی که برای کارگردانی فیلم هایی، چون زندگی زیبا، اسم من تانینو است، ناپلئون و من و شب های جادویی شهرت جهانی دارد، در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه تخصصی کارگردانی برگزار خواهد نمود.

ویرتزی در سال 1994 جایزه چیاک طلایی جشنواره ونیز را برای فیلم زندگی زیبا، در سال 1997 جایزه شیر طلای کوچک و جایزه بزرگ هیات داوران ونیز را برای فیلم تخم مرغ آب پز از آن خود نموده است. او همچنین در سال 2002 لوح تقدیر سینمای دیجیتال آینده را برای فیلم اسم من تانینو است از جشنواره ونیز دریافت کرد.

این فیلمساز در سال های 1995، 2014 و 2017 جایزه ایتالیایی داوید دوناتللو (اسکار سینمای ایتالیا) را برای فیلم های زندگی زیبا، سرمایه انسانی و مثل دیوانه از آن خود نموده است.

ویرتزی در جشنواره هایی، چون بروکسل، فورت لادردیل، جیفونی، مون پلیه، سویل، صوفیه، سن لویی و وایادولید جوایز ارزشمندی کسب نموده و در سال های 2010، 2014 و 2017 نامزد دریافت جایزه از مراسم فیلم اروپایی شده است.

دو فیلم اولین اتفاق زیبا در سال 2010 و سرمایه انسانی در سال 2014، این کارگردان در مقام نماینده سینمای ایتالیا برای رقابت در مراسم اسکار بهترین فیلم خارجی زبان به فرهنگستان علوم هنر های سینمایی معرفی شدند.

این کارگردان بزرگ ایتالیایی، تاکنون موفق به کسب 72 جایزه سینمایی شده است و 53 بار نامزد دریافت جایزه از جشنواره های مختلف بوده است.

لازم به ذکر است؛ سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از 18 تا 26 آوریل 2019 (29 فروردین تا 6 اردیبهشت 1398) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می گردد.

به "کارگردان ایتالیایی با 72 جایزه جهانی در جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان ایتالیایی با 72 جایزه جهانی در جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021