کاخ بزرگ، جواهر شانزه لیزه پاریس

به گزارش آوای بورالان، کاخ بزرگ (Grand Palais) در یکی از نمادین‌ترین مناطق پاریس فرانسه، یعنی خیابان شانزه لیزه قرار دارد. این ساختمان یک مجموعه تاریخی است که نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلفی در تمام طول سال در آن برگزار می‌شود. این ساختمان همچنین یک موزه علمی را در خود جای داده است. در زمستان یکی از سالن‌های بسیار زیبای آن به بزرگترین میدان اسکی روی یخ در پاریس تبدیل می‌شود.

کاخ بزرگ، جواهر شانزه لیزه پاریس

این ساختمان در سال 1900 بازگشایی شده و با سقف شیشه‌ای شگفت‌انگیزش شناخته می‌شود. از آن زمان به بعد این ساختمان به مکانی محبوب در میان پاریسی‌ها و البته توریست‌های تور فرانسه تبدیل شده است. در میان رویدادهای مختلف ورزشی و فرهنگی که در این مجموعه برگزار می‌شود، می‌توان به نمایش‌های مدی که خانه مد شنل هر سال در این اینجا اجرا می‌کند اشاره کرد. یک واقعیت جالب در مورد کاخ بزرگ این است که یک ایستگاه کامل پلیس در زیرزمین قرار دارد تا از آثار موجود در نمایشگاه‌ها حفاظت کند.

وقتی در تور فرانسه به پاریس می‌روید مطمئنا به خیابان شانزه لیزه سر می‌زنید؛ پس دیدن کاخ بزرگ را نیز در لیست خود قرار دهید. از  دیدن معماری بی‌نظیر این کاخ لذت برده و از نمایشگاه‌های جذاب آن دیدن کنید. قبل از رفتن در مورد رویدادهای در حال برگزاری در کاخ، اطلاعات لازم را به دست آورید، چون این رویدادها به طور مداوم تغییر می‌کنند. البته هر چه که باشد مطمئن باشید چیز جذابی پیدا خواهید کرد. کاخ بزرگ در مرکز پاریس قرار گرفته است. شما می‌توانید به راحتی و سریع با استفاده از مترو یا اتوبوس از نقاط مختلف شهر به این کاخ برسید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "کاخ بزرگ، جواهر شانزه لیزه پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ بزرگ، جواهر شانزه لیزه پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021