ژنرال آمریکایی: به گشت زنی در دریای چین جنوبی ادامه می دهیم

به گزارش آوای بورالان، یک مقام ارشد نظامی آمریکایی گفت که برای جلوگیری از کنترل چین بر دریای چین جنوبی، ناوهای آمریکایی به گشت زنی خود در این منطقه ادامه خواهند داد.

ژنرال آمریکایی: به گشت زنی در دریای چین جنوبی ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل آوای بورالان، دیوید گلدفین رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا روز یکشنبه گفت که واشنگتن همچنان به دریانوردی آزاد در دریای چین جنوبی پایبند بوده و چنین ماموریت هایی برای جلوگیری از کنترل چین بر این منطقه استراتژیک لازم است.

به گزارش پایگاه خبری راپلر، وی مدعی شد که آمریکا قصد ندارد تعهد خود برای دفاع از متحدان در منطقه و زمانی که تحت حملات قرار می گیرند را رها کند.

وی این سخنان را در سفر به مانیل، پایتخت فیلیپین عنوان کرد. در این سفر ژنرال چارلز براون فرمانده نیروی هوایی منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز وی را همراهی می کرد.

فیلیپین یکی از کشورهای حاشیه دریای چین جنوبی بوده که درباره قلمروی حاکمیتی بر این دریا با چین اختلاف دارد. دریای چین جنوبی گذرگاه میلیاردها دلار کالا در هر سال است.

آمریکا طی سال های گذشته با اعزام ناوهای جنگی و جنگنده به منطقه و گشت زنی در آن، مدعی است که به دنبال حمایت از دریانوردی آزاد در منطقه ای است که چین در حال افزایش نفوذ خود در آن است.

واشنگتن همچنین مدعی شده است که پکن در حال ایجاد جزایر مصنوعی در دریای چین جنوبی و استقرار تجهیزات نظامی در تعدادی از جزایر این دریا است.

چین این ادعای آمریکا را رد و اعلام نموده که گشت زنی ناوهای آمریکایی در دریای چین جنوبی تحریک آمیز است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ژنرال آمریکایی: به گشت زنی در دریای چین جنوبی ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال آمریکایی: به گشت زنی در دریای چین جنوبی ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021