!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

چین به دنبال ماشین افزایش باران

به گزارش آوای بورالان، موسسه علوم فضایی و فناوری چین (CASC) به دنبال طراحی مکانیزمی برای اصلاح آب و هوای مناطق تبت است، این ماشین ها قادر خواهند بود باران بسازند و سطح رطوبت منطقه به واسطه این فناوری افزایش خواهد یافت.

چین به دنبال ماشین افزایش باران

چین در حال کار روی یک سیستم است که قادر خواهد بود میزان بارش باران را افزایش دهد. کشور چین همواره نیازمند آب است به همین جهت راه حل این کشور در رابطه با سیستم گسترده اصلاح آب و هوا توسط شرکت علوم فضایی و فناوری چین (CASC) در حال پیگیری است.

ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP)، روزنامه انگلیسی زبان و معتبر چین گزارش داده است که این کشور در حال آزمایش یک فناوری است که قادر خواهد بود سالانه میزان بارش باران در فلات تبت را به میزان 10 میلیارد مترمکعب یا حدودا 353 میلیارد فوت مکعب، افزایش دهد.

این کشور برنامه دارد ده­ها هزار اتاقک در سراسر کوه­‌های تبت احداث کند تا میزان بارندگی در حدود 620 هزار مایل مربع که تقریبا 3 برابر مساحت کشور اسپانیا است را گسترش دهد. این اتاقک­‌ها سوخت جامد را خواهند سوزاند تا یدید نقره ایجاد کنند. یدید نقره با ساختار کریستالی خود مانند یخ به عنوان بارور کننده ابرها عمل می‌کند.

این اتاقک­‌ها در تپه‌های شیب دار جنوب آسیا قرار خواهند گرفت.

یکی از محققان این پروژه گفت: بیش از 500 مشعل در ارتفاعات کوه‌های تبت، سین‌کیانگ و مناطق دیگر به کار گرفته شده است تا برای آزمایشات تجربی مورد استفاده قرار گیرند. وی افزود، خوشبختانه نتایج حاصله تاکنون مثبت ارزیابی می ‌شود.

گفتنی است این روزنامه مدعی شده است چین اولین کشوری است که این ابزار را در سطحی به این وسعت آزمایش می‌کند.

منبع: isna.ir

به "چین به دنبال ماشین افزایش باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به دنبال ماشین افزایش باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021