چین یک کانادایی دیگر را بازداشت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، چین با تائید دستگیری یک شهروند کانادایی دیگر طی هفته جاری گفته است که وی دست به اقداماتی علیه امنیت ملی چین زده است و تحقیقات در این ارتباط شروع شده است.

چین یک کانادایی دیگر را بازداشت کرد

وزارت خارجه چین اگرچه نامی از کانادایی های بازداشتی نبرده، اما وزارت خارجه کانادا دو شهروند بازداشتی این کشور را مایک کووریگ و مایکل اسپاوور نامیده است.

در همین ارتباط لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین افزوده است که کشورش موازین حقوق بشری در ارتباط با شهروندان بازداشتی کانادا را رعایت خواهد نمود.

پیش از این، دستگیری مایک کووریگ دیپلمات سابق کانادایی در چین تائید شده بود و حال مایکل اسپاوور، تاجر کانادایی دومین شهروند کانادایی بازداشت شده در چین طی یک هفته گذشته است.

اسپاوور که در داندونگ در نزدیکی مرز کره شاقتصادی کار می کرد چند روز پیش با مقام های کانادایی تماس گرفته بود تا بگوید مقام های چینی از او بازپرسی نموده اند و ممکن است طی روزهای آینده بازداشت گردد.

بازداشت دو شهروند کانادا در چین پس از آن صورت می گیرد که کانادا منگ وانژو، مدیر اقتصادی شرکت چینی هواوی را به اتهام نقض تحریم ها علیه ایران و به درخواست آمریکا دستگیر کرد. این دستگیری به تنش در روابط چین و کانادا منجر شده است، هرچند مدیر ارشد شرکت هوآوی روز گذشته با قرار وثیقه آزاد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چین یک کانادایی دیگر را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین یک کانادایی دیگر را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021