چین: هیچ کشوری به تنهایی قادر نیست مسائل مالی دنیا را حل نماید

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین با تاکید بر اینکه مسائل مالی دنیا باید با همکاری بین المللی حل شوند گفت اقتصاد دنیای باید بر پایه منافع مشترک همه کشور ها شکل گیرد.

چین: هیچ کشوری به تنهایی قادر نیست مسائل مالی دنیا را حل نماید

به گزارش، به نقل از الجزیره، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین اعلام نمود: ما طی 2 سال گذشته پیشرفت چشمگیری در حوزه مالی داشتیم. هیچ کشوری به تنهایی قادر نیست مسائل مالی دنیا را حل نماید. اقتصاد دنیای باید بر پایه منافع مشترک همه کشور ها شکل گیرد.

وی اضافه کرد: سازمان ملل باید برای توسعه پایدار کشور های کمتر توسعه یافته کوشش کند. دروازه های چین به روی همه کشور های دنیا باز است، اقتصاد چین آینده بهتری پیش رو خواهد داشت.

رئیس جمهور چین به دنبال تقویت روابط خود با اروپایی ها آن هم در شرایطی است که جنگ تجاری این کشور با آمریکا تشدید شده است. این کشور همچنین از پنج ماه پیش باید با چالش بی سابقه هنگ کنگ مقابله کند که معترضان آن به سلطه فزاینده چین بر این منطقه اعتراض دارند. (بیشتر بخوانید)

نشریه پولتیکو به نقل از منابع مطلع گزارش داد چین برای حذف تعرفه تجاری 15 درصدی آمریکا بر 112 میلیارد دلار از کالاهای چینی که در تاریخ اول سپتامبر وضع نموده بود به ایلات متحده فشار می آورد.

این در حالی است که ژنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه اعلام نمود رؤسای جمهور این کشور و آمریکا از طرق مختلف به طور مداوم با هم در تماس هستند. (بیشتر بخوانید)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چین: هیچ کشوری به تنهایی قادر نیست مسائل مالی دنیا را حل نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: هیچ کشوری به تنهایی قادر نیست مسائل مالی دنیا را حل نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021