ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

چین ربات گوینده خبر فراوری کرد

خبرگزاری دولتی شین هوآ چین با استفاده از فناوری هوش مصنوعی یک ربات گوینده خبر توسعه داده است که قادر است به دو زبان انگلیسی و چینی اخبار را بازگو کند.

چین ربات گوینده خبر فراوری کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گیزمگ، خبرگزاری رسمی دولتی شین هوآ(Xinhua) اعلام نموده است که قصد دارد یک گوینده خبر دیجیتالی گسترش دهد که اخبار را به دو زبان چینی و انگلیسی انعکاس می دهد.

این گوینده خبر مصنوعی برای کاهش هزینه های فراوری خبر طراحی گردیده است تا در عین حال کارایی اخبار نیز افزایش یابد.

صدا و ظاهر این اخبارگوی دیجیتالی بر اساس ژانگ ژائو مجری معروف چینی بوده و شین هوآ مدعی گردیده است که این ربات می تواند در 24 ساعت شبانه روز، اخبار را بلافاصله پس از وقوع آن ها گزارش دهد.

لازم به ذکر است در چین، پیش از این نیز پلتفرم های اینترنتی و موبایلی وجود داشته است که اخبارگوهای دیجیتالی در آنها در دسترس بودند.

این در حالی است که ویدئوهای منتشر گردیده از این ربات گوینده خبر نشان می دهد که بسیار هم پیشرفته نیست و کیفیت صدای آن مصنوعی بوده و یک موتور تبدیل متن به گفتار است که با استفاده از رایانه کار می نماید.

در حین اخبار گفتن، صورت و دهان این ربات نیز به حرکت در می آید.

شاید بتوان گفت که چین با این حرکت در پی حذف کامل شخصیت های انسانی از دنیای روزنامه نگاری است.

البته در چین سانسورهای رسانه ای بسیار زیاد به چشم می خورد و چین همواره به عنوان کشوری شناخته گردیده است که اخبار مخالف دولت را به شدت سرکوب می نماید.

اما نکته قابل ابهام و سوال برانگیز این است که با استفاده از این سیستم هوش مصنوعی جدید چگونه می توان اخبار واقعی و جعلی را از هم تشخیص داد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چین ربات گوینده خبر فراوری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با چین ربات گوینده خبر فراوری کرد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021