چین از سیاست هایش در هنگ کنگ و سین کیانگ دفاع کرد

وزیر دفاع چین در تماسی تلفنی با همتای آمریکایی اش از سیاست کشورش در مورد مسائل جنجالی در هنگ کنگ و سین کیانگ دفاع کرد.

چین از سیاست هایش در هنگ کنگ و سین کیانگ دفاع کرد

خبرگزاری شینهوا گزارش داد، وی فنگی، وزیر دفاع چین سه شنبه همچنین مسائل تایوان و دریای چین جنوبی را با مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به بحث و گفت وگو گذاشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالیکه تاکید چین روی ادعاهایش در دو منطقه مذکور امری عادی است، اشاره به هنگ کنگ و سین کیانگ امری غیر عادی به شمار می رود. هنگ کنگ ماه هاست با اعتراضات ضد دولتی دست و پنجه نرم می نماید و پکن، آمریکا و دیگر نیروهای خارجی را عامل ترغیب آن می داند.

در همین حال چین بابت بازداشت بیش از یک میلیون اویغو و دیگر گروه های مسلمان در کمپ های بازآموزی که وفاداری به حزب حاکم کمونیست را به آن ها می آموزد، هدف انتقاد قرار گرفته است. منتقدان این اقدامات را کمپین نسل کشی فرهنگی می دانند.

جزئیاتی از اظهارات وزیر دفاع چین در چهار مورد ذکر شده، در دست نیست. با این حال او پیشتر اظهارات شدیداللحنی درباره احیای عزم چین در پشتیبانی از ادعاهای ارضی اش به ضرب زور مطرح نموده است. او در کنفرانس امنیتی سالانه سنگاپور در ماه ژوئن هشدار داد، ارتش چین برای دفاع از استدلال پکن در تایوان و آب های مورد مناقشه در دریای چین جنوبی قاطعانه اقدامی انجام خواهد داد.

با وجود موضع سختگیرانه وی فنگی، خبرگزاری دولتی شینهوا گزارش داد او سه شنبه به مارک اسپر گفته است، در حالی که روابط چین - آمریکا به دوره حساسی رسیده، همکاری سودمند دوجانبه تنها انتخاب صحیح است. شینهوا به نقل از وی فنگی گزارش داد: طرفین باید به پیشبرد روابط نظامی - نظامی ادامه دهند تا آن ها محور ثبات در روابط دوجانبه شوند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،ماجرای قطع ارتباط بانکی ایران و چین چیست

به "چین از سیاست هایش در هنگ کنگ و سین کیانگ دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از سیاست هایش در هنگ کنگ و سین کیانگ دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021