چین: آماده یاری به ونزوئلا برای تامین برق هستیم

در پی شش روز خاموشی در ونزوئلا، سخنگوی وزارت خارجه چین خاطرنشان کرد: این کشور آماده یاری به تامین انرژی برق در ونزوئلا است.

چین: آماده یاری به ونزوئلا برای تامین برق هستیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لو کانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، به عنوان یکی از حامیان اصلی دولت نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا اظهار داشت که این کشور آماده یاری به کاراکاس در تامین انرژی برق است.

وی ادامه داد: چین می تواند یاری لازم و حمایت تکنیکی برای سیستم انرژی برق ونزوئلا بدهد.

واشنگتن خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور آمریکای لاتین به رسمیت شناخته است. پیش از آن، گوآیدو انتخاب مجدد نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در سال 2018 را آلوده به تقلب توصیف کرد و خود را رئیس جمهوری دانست. اکثر کشورها در اروپا و آمریکای لاتین هم این رویه را پیش گرفتند.

با خاموشی گسترده شش روزه در ونزوئلا، بیمارستان ها برای انجام کارها و خدمات خود با مشکل روبه رو شده اند، مواد غذایی در این کشور فاسد شده و صادرات متوقف شده است.

مادورو، دولت واشنگتن را به ناآرامی اقتصادی کشورش متهم نموده و گوآیدو را دست نشانده آمریکا می داند.

وی واشنگتن را به دلیل سازماندهی یک حمله پیچیده سایبری بر عملیات فراوری برق آبی ونزوئلا مقصر دانسته و گفته است: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مسؤول اصلی حمله سایبری به سیستم برق ونزوئلاست. این فناوری ای است که تنها آمریکا آن را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چین: آماده یاری به ونزوئلا برای تامین برق هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آماده یاری به ونزوئلا برای تامین برق هستیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021