پیگیر اجرای طرح خواهرخواندگی میان آذربایجان غربی و گوانجو چین هستیم

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو چین گفت: ایجاد طرح خواهرخواندگی بین گوانگجو یا یکی از استان های جنوبی چین با استان آذربایجان غربی در دستور کار قرار گرفته است.

پیگیر اجرای طرح خواهرخواندگی میان آذربایجان غربی و گوانجو چین هستیم

به گزارش خبرنگاران، خلیل شیرغلامی عصر روز چهارشنبه در نشست مشترک با تجار، فناوران، تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی آذربایجان غربی افزود: در چهارچوب این طرح می توانیم توسعه مبادلات هیات های تجاری و اجرای طرح های مشترک در حوزه های مختلف فرهنگی، گردشگری، تجاری و اقتصادی را ببینیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور چین و بخش اقتصادی این کشور به دنبال بخش کارگاه لجستیکی هستند و در این راستا دنبال کشورها و مناطقی هستند که دارای موقعیت خاصی جغرافیایی هستند.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو ظرفیت ویژه ای برای توسعه اقتصادی و گسترش ارتباطات بین المللی دارد و ما هم دنبال این هستیم تا از این ظرفیت در راستای توسعه روابط آذربایجان غربی با استان های مختلف چین استفاده کنیم.

وی اعلام کرد: اگر ارتباط مناسبی بین منطقه آزاد ماکو و منطقه آزاد گوانگ دونگ چین برقرار گردد، می توان از ظرفیت های آن برای توسعه استان آذربایجان غربی استفاده بهینه کرد.

شیرغلامی همچنین گفت: ایران از نظر بخش خشکبار نیز بسیار غنی است و در کوشش هستیم صادرات خشکبار کشور بویژه آذربایجان غربی را به چین را تسهیل کنیم.

وی ادامه داد: چین در سه شاخص تامین سرمایه، تامین بازار و استفاده از فناوری بسیار برجسته عمل نموده است و باید بخش خصوص کشورمان از این ظرفیت برای جذب سرمایه و توسعه بازار خود در چین استفاده کند.

وی اعلام کرد: دفتر نوآوری جمهوری اسلامی ایران نیز در چین ایجاد گردیده است تا بتوان فناوری های داخلی را به آن کشور منتقل و تجاری سازی کرد.

وی افزود: با تجاری سازی فناوری می توان این بخش را به بازارهای مختلف متصل کرد و این عامل ظرفیت بزرگی برای توسعه فناوری های داخلی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیگیر اجرای طرح خواهرخواندگی میان آذربایجان غربی و گوانجو چین هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیر اجرای طرح خواهرخواندگی میان آذربایجان غربی و گوانجو چین هستیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021