پیشنهاد آلمان برای حل مناقشات تجاری با آمریکا

وزیر اقتصاد آلمان در سفر به آمریکا پیشنهادهایی را برای حل مناقشات تجاری با این کشور از جمله همکاری تنگاتنگ تر در زمینه آموزش نیروهای متخصص را عنوان کرد.

پیشنهاد آلمان برای حل مناقشات تجاری با آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان می خواهد مناقشات تجاری با آمریکا را به جای قراردادن تعرفه های گمرکی بر کالاها با یک همکاری تنگاتنگ تر حل نماید. وی از یک مدل آموزشی مشترک سخن به میان آورده است.

پیتر آلتمایر که به آمریکا سفر نموده بود در انتها این سفر خود با افزایش تعرفه های گمرکی بر کالاهای وارداتی از این کشور به عنوان راهکاری برای حل اختلافات تجاری با آمریکا مخالفت نموده و آن را رد کرد.

وی در آمریکا تاکید نمود که بنابراین من پیشنهاداتی فراتر از تعرفه های گمرکی و اینکه چگونه می توانیم همکاری های بین آلمان و آمریکا را تقویت کنیم مد نظر دارم.

آلتمایر اضافه نمود: یک مولفه در راستای همکاری های تنگاتنگ این است که ما به صورت تنگاتنگ تری در زمینه جذب نیروهای متخصص با هم همکاری کنیم.

وزیر اقتصاد آلمان توضیح داد که هم در آلمان و هم در آمریکا فقدان نیروی متخصص وجود دارد. ما این امکان و این فرصت را داریم که به صورت مشترک نیروهای متخصص را آموزش دهیم و به آمریکایی های جوان این فرصت را بدهیم که یک آموزش مناسب را همچنین در آلمان بگذرانند و در مقابل به آلمانی های جوان هم این انگیزه را بدهیم که یک بخش از آموزش های خود را در آمریکا بگذرانند.

به گفته آلتمایر به این ترتیب مناسبات عاطفی دو کشور هم تقویت خواهد شد که این همچنین برای اقتصاد خوب است. به اعتقاد من آنچه که به آن احتیاج داریم همکاری بیشتر و نه مناقشات بیشتر است.

وی اضافه نمود: ما معتقدیم که به ویژه ما در آلمان دارای تکتولوژی هوشمندانه و آموزش حرفه ای بسیار قدرتمندانه ای هستیم و چیزهایی برای ارائه دادن داریم که برای طرف آمریکایی بسیار مورد توجه و جذاب است.

در اواسط ماه می دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عملی کردن تهدیدات تعرفه ای خود علیه واردات خودرو از اروپا را به مدت 6 ماه دیگر به حال تعلیق درآورد. در این دوره باید درباره یک توافق گمرکی مذاکراتی انجام گردد.

آلتمایر، روز پنج شنبه پس از تبادل نظر با رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا در واشنگتن گفت وی دستیابی به راه حلی در بعضی زمینه های مناقشات تجاری با آمریکا را تا انتها امسال میلادی ممکن می داند. به گفته وی شانس دستیابی به موفقیت در این راستا پنجاه پنجاه است.

آلتمایر تاکید نمود که یک همکاری تنگاتنگ در زمینه آموزش نیروهای متحصص تنها یک مولفه از تعداد زیادی پیشنهاداتی است که در این زمینه وجود دارد. به گفته وی ما در این باره در هفته های آینده با آمریکایی ها صحبت خواهیم کرد.

مسئله این است که آیا دونالد ترامپ را می توان برای کوتاه آمدن درباره قرارداد تعرفه های گمرکی بالا بر واردات خودرو از اروپا متقاعد کرد.

رئیس جمهور آمریکا مناقشات تجاری گسترده ای را با چین و اتحادیه اروپا ایجاد نموده است. آمریکا می خواهد با اتحادیه اروپا بخصوص درباره تولیدات کشاورزی مذاکره کن،د اما اتحادیه اروپا خواستار این نیست و این مسئله بخصوص با مخالفت آشکار فرانسه همراه است.

اعمال محدودیت در زمینه صادرات خودرو به آمریکا به صنعت خودروی آلمان آسیب سختی وارد خواهد نمود. آلمان سالانه حدود 500 هزار خودرو به ایالات متحده صادر می نماید که بعد از انگلیس مهم ترین بازار صادرات برای خودروهای مهم آلمانی محسوب می گردد. علاوه بر این صادراتی در زمینه قطعات خودرو هم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیشنهاد آلمان برای حل مناقشات تجاری با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد آلمان برای حل مناقشات تجاری با آمریکا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021