پکن شرکت های ژاپنی را به سرمایه گذاری در چین دعوت کرد

نخست وزیر چین گفت: کشورش به طور تزلزل ناپذیر اصلاحات را عمیق تر و درهای باز را گسترده تر می نماید و از افزایش سرمایه گذاری موسسات ژاپنی در چین استقبال می نماید.

پکن شرکت های ژاپنی را به سرمایه گذاری در چین دعوت کرد

به گزارش خبرنگاران لی که چیانگ دوشنبه شب در دیدار با تارو کونو وزیر امور خارجه ژاپن در پکن اضافه کرد: تقویت همکاری ها میان چین و ژاپن به عنوان دو اقتصاد بزرگ دنیا نه تنها در تامین منافع دو کشور بلکه در دستیابی به صلح، ثبات و رونق منطقه و دنیا تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه از سال گذشته به این سو روابط چین و ژاپن به مدار عادی برگشته و به پیشرفت نوینی نائل آمده است گفت: چین و ژاپن به عنوان جوامع اقتصادی عمده دنیا هر دو از تجارت آزاد و رعایت مقررات سازمان تجارت دنیای حمایت می نمایند و باید به طور مشترک فضای منصفانه، برابر و غیرتعبیض آمیزی برای فعالیت بازرگانی موسسات یکدیگر فراهم آورند.

نخست وزیر چین اضافه کرد: بر اساس اصول مندرج در اسناد سیاسی امضا شده میان چین و ژاپن، دو طرف باید توسعه بلند مدت، سالم و پایدار روابط دوجانبه را ارتقا دهند.

لی اظهار امیدواری کرد دو کشور همکاری در زمینه نوآوری را گسترش دهند و همکاری ها در زمینه های مالی و بازار ثالث را تقویت نمایند.

نخست وزیر چین با اشاره به اینکه کشورش از ژاپن در میزبانی اجلاس گروه سران جی 20 در اوساکا حمایت می نماید اضافه کرد چین مایل است به طور مشترک اصلاح مدیریت اقتصادی دنیای را ترویج دهد تا انگیزه جدیدی را در اقتصاد دنیای به وجود آورد.

تارو کونو وزیر امور خارجه ژاپن نیز در این نشست بیان کرد دیدار سال گذشته نخست وزیران ژاپن و چین از کشورهای یکدیگر روابط دو طرف را به مدار عادی باز گردانده است.

او اضافه کرد: ژاپن تمایل دارد همراه با چین تبادلات و همکاری را تقویت بخشد و رایزنی و هماهنگی در ابعاد چندجانبه را عمیق تر کند.

وی اضافه کرد: ژاپن مایل است همکاری با چین را در زمینه هایی مانند نوآوری، مالی، حفاظت از محیط زیست، انرژی، گردشگری، ساخت شهرهای هوشمند و بازار ثالث و هماهنگی در مناطق چند جانبه تقویت کند.

در ابتدای ماه جاری میلادی هم ژاپن و چین یک دور مذاکرات با عنوان گفت و گوهای ابتکاری میان طرفین برگزار کردند که یکی از اصلی ترین مباحث آن حراست از حق مالکیت معنوی بوده است که یکی از اصلی ترین موارد اختلاف چین با کشورهای اروپایی، آمریکا و ژاپن به حساب می آید.

منبع: ایرنا

به "پکن شرکت های ژاپنی را به سرمایه گذاری در چین دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن شرکت های ژاپنی را به سرمایه گذاری در چین دعوت کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021