جان پلنگ را قطار باری گرفت

به گزارش آوای بورالان، نقی میرزا کریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشته شدن یک پلنگ در برخورد با قطار باری فیروزکوه خبر داد.

جان پلنگ را قطار باری گرفت

نقی میرزا کریمی با اعلام خبر تلف شدن یک قلاده پلنگ در اثر برخورد با قطار باری در شهرستان فیروزکوه گفت: یک شنبه شب حدود ساعت 9:30، بر اساس گزارش مسئول ایستگاه راه آهن زرین دشت به فیروزکوه مبنی بر برخورد یک قلاده پلنگ با قطار باری در بین مسیر، محیط بانان پاسگاه محیط بانی انزها در محل حضور یافته و متأسفانه با لاشه یک قلاده پلنگ نر بالغ مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه اکیپی از مأموران راه آهن نیز جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند، افزود: در بررسی های اولیه از لاشه پلنگ مشخص شد علت تلف شدن این حیوان برخورد با قطار عبوری بوده است.

لاشه پلنگ توسط محیط بانان در حال انتقال به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران است تا مورد بررسی های دقیق تر و نهایی توسط دامپزشکان و کارشناسان حیات وحش قرار گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بابیان اینکه پلنگ تلف شده در خط مرزی بین منطقه شکار ممنوع کاوه ده و منطقه آزاد دچار این سانحه شده است، اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع کاوه ده به لحاظ تنوع جانوری، غنی ترین زیستگاه حیات وحش استان بوده و بر اساس بررسی های به عمل آمده جمعیت پلنگ در این منطقه مطلوب است.

وی در پایان ضمن قدردانی از اطلاع رسانی کارکنان ایستگاه راه آهن منطقه به محیط بانان، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه و یا حیات وحش آسیب دیده و سرگردان و تخلفات شکار و صید، موضوع را به پاسگاه های محیط بانی، ادارات محیط زیست و یا سامانه تلفنی 1540 و سامانه پیامکی 50004044 حفاظت محیط زیست استان تهران اطلاع دهند.

به "جان پلنگ را قطار باری گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان پلنگ را قطار باری گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021