پانتئون، زیباترین بنای باستانی رم ایتالیا

به گزارش آوای بورالان، پانتئون رم بین سال‌های 24 قبل از میلاد تا 14 بعد از میلاد ساخته شده است. پانتئون یکی از بهترین سازه‌های باستانی در تمام دنیا و به نوعی نماد شهر ابدی رم است. در مورد استفاده‌های پانتئون نظرات مختلفی وجود دارد، اما به احتمال زیاد بنایی برای استفاده شخصی باعث و بانی ساختش یعنی Marcus Agrippa بوده است. مدت‌ها بعد و از قرن هفتم به بعد، پانتئون به عنوان کلیسا استفاده می‌شده است.

پانتئون، زیباترین بنای باستانی رم ایتالیا

جدا از ارزش تاریخیش، پانتئون برای معماری باشکوهش معروف است. پانتئون در تمامی ابعاد تکنیک‌های بی‌نظیر و ماهرانه رومیان باستان را به تصویر می‌کشد. درهای برنزی، گنبد مشهور پانتئون و سبک مجلل و باشکوه بنا، با افکار مردم آن زمان هماهنگ است: جاه‌طلبانه، موزون و آسمانی. امروزه پانتئون یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های رم در میان مسافران تور ایتالیا است.

برای دریافت روح دوران باستان و درک عظمت امپراتوری قدرتمند روم باید در تور ایتالیا به دیدن این بنا بروید. در پانتئون می‌توانید از معماری زیبای آن لذت برده و نقبی در تاریخ روم داشته باشید. ورودی پانتئون رایگان است و شما می‌توانید هر روز به جز ایام تعطیل، از ساعت 8.30 صبح تا 7.30 بعد از ظهر از این سازه شگفت‌انگیز دیدن کنید. پانتئون در Piazza della Rotonda، مرکز شهر باستانی رم قرار دارد. از نقاط مختلف شهر می‌توانید با پای پیاده به پانتئون برسید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "پانتئون، زیباترین بنای باستانی رم ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانتئون، زیباترین بنای باستانی رم ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021