ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

پاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی ها برای فراوری دارو در چابهار

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به اخبار مطرح مبنی بر پیشنهاد چینی ها برای فراوری دارو در منطقه آزاد چابهار، گفت: هر کشوری که بخواهد در ایران به صورت فراوری مشترک در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اقدام کند، باید بر اساس ضوابط فنی و قانونی سازمان غذا و دارو پیش رود.

پاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی ها برای فراوری دارو در چابهار

دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پیشنهاد چینی ها برای فراوری دارو در منطقه آزاد چابهار با هدف توزیع و مصرف در کشورهای مسلمان با برند حلال، گفت: این موضوع جزو موارد همکاری هایی بوده که با سازمان منطقه آزاد چابهار مطرح گردیده و به طور اخص با سازمان غذا و دارو صحبتی در این زمینه انجام نگردیده است.

وی تاکید نمود: قاعدتا هرگونه سرمایه گذاری چه از سوی چینی ها و چه توسط کشورهای دیگر اگر بخواهد در داخل کشورمان در این حوزه به صورت فراوری مشترک انجام گردد، باید بر اساس ضوابط فنی و قانونی سازمان غذا و دارو باشد. در عین حال قطعا سازمان غذا و دارو از هرگونه سرمایه گذاری که منتج به توسعه فراوری داخلی در حوزه دارو یا تجهیزات و ملزومات پزشکی گردد، استقبال می نماید.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: باید توجه کرد که همه این اقدامات باید تحت نظارت فنی سازمان و با رعایت ضوابط سازمان غذا و دارو از نظر سلامت، ایمنی، کیفیت و اثربخشی باشد.

جهانپور همچنین گفت: البته هنوز درخواستی در این زمینه به سازمان غذا و دارو اعلام نگردیده است. به هر حال در چنین مباحثی تک تک موارد باید مشخصا با مجوز سازمان غذا و دارو، تحت نظر این سازمان و بر اساس ضوابط فنی سازمان غذا و دارو باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی ها برای فراوری دارو در چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با پاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی ها برای فراوری دارو در چابهار

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021