پاریس: اقدام ایتالیا دخالت در امور داخلی فرانسه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، ناتالی لوازو وزیر امور اروپایی در دولت فرانسه با شرکت در یک برنامه رادیویی ضمن انتقاد شدید از لوئیجی دی مایو معاون نخست وزیر ایتالیا که با جلیقه زردهای فرانسه دیدار نموده بود، گفت: این کار به مثابه دخالت در امور داخلی پاریس است.

پاریس: اقدام ایتالیا دخالت در امور داخلی فرانسه است

وزیر امور اروپایی در دولت فرانسه در این خصوص گفت: آنها حق این کار را ندارند. این رفتار غیردوستانه است.

این درحالیست که لوئیجی دی مایو در فرانسه با کریستوف شالنسون یکی از رهبران جلیقه زردها دیدار نموده بود.

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز در واکنش به اقدام معاون نخست وزیر ایتالیا گفت: ایتالیایی ها ملتی بزرگ و دوست ما هستند، آنها لایق رهبرانی برازنده تاریخشان هستند.

ماتئو سالوینی معاون نخست وزیر ایتالیا نیز در واکنش به سخنان ماکرون گفته بود:فرانسه اول ترویست ها و قاتلانی که سال هاست در کشورش پذیرایی نموده را تحویل دهد، بعد با ماکرون صحبت می کنیم.

سالوینی معاون نخست وزیر ایتالیا در پی اقدام فرانسه در فراخواندن سفیرش از این کشور، اظهار داشت، دولت رُم نمیخواهد با فرانسه اختلاف و درگیری پیدا کند و خوشحال می گردد که به منظور مذاکره و بحث بر سر تنشهای اخیر دیداری با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه داشته باشد.

این واکنش در حالی از سوی سالوینی مطرح می گردد که وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه ای سفیر این کشور از ایتالیا را فراخواند و به نظر می رسد که اقدام پاریس در ارتباط با فراخواندن سفیرش مرتبط با دیدار اخیر لوییجی دی مایو، معاون نخست وزیر ایتالیا با دو تن از رهبران جنبش اعتراضی جلیقه زردها باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پاریس: اقدام ایتالیا دخالت در امور داخلی فرانسه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاریس: اقدام ایتالیا دخالت در امور داخلی فرانسه است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021