دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی

به گزارش آوای بورالان، پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) در کرواسی قرار دارد. این اندوخته طبیعی گران‌بها، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این کشور است. کوهستان‌ها و دریاچه‌هایی با آب‌های فیروزه‌ای فوق‌العاده شفاف، چشم‌اندازهای این پارک را شکل داده و آن را به مکانی منحصر به فرد تبدیل کرده‌اند.

دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی

جریان آب، سنگ‌های آهکی نرم را فرسایش داده و ساختارهای خاصی را پدید آورده است. در نتیجه این فرسایش‌ها تعداد زیادی آبشار، غار و دریاچه‌های کوچک و بزرگ در این منطقه به وجود آمده‌اند. حیات وحش پارک نیز گوناگون و متنوع است. به خاطر آلودگی خیلی کم و حفاظت‌های مستمر، طبیعت بکر و دست نخورده این پارک موقعیتی ایده‌آل برای زندگی گونه‌های مختلف جانوری پدید آورده است.

در فصل پرگردشگر، پارک با توریست‌های تور کرواسی و همچنین مسافرانی از داخل کشور پر می‌شود. در این پارک مسیرهای مختلف کوهنوردی و پیاده‌روی در طبیعت وجود دارد. مسیر اصلی از میان پارک می‌گذرد و کامل کردن آن حدود 4.5 ساعت طول می‌کشد. با قایق می‌توان بر روی دریاچه‌ها حرکت کرد و درون آب فوق‌العاده شفاف را دید.

پارک پلیتویک یکی از زیباترین و مشهورترین پارک‌های ملی در اروپا است. محبوب‌ترین فصل برای بازدید از این پارک تابستان است، با این حال دریاچه‌ها و آبشارهای یخ زده در زمستان، منظره‌ای شگفت‌انگیز و فراموش‌نشدنی را به وجود می‌آورند. شما می‌توانید با اتوبوس از زاگرب، زادار و اسپلیت به این پارک برسید. می‌توانید از راننده بخواهید شما را در ورودی پارک پیاده کند.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021