ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

پارلمان تعلیق گردیده سریلانکا دوشنبه تشکیل جلسه می دهد

رئیس جمهوری سریلانکا از اعضای پارلمان کشورش خواسته است تا دوشنبه آتی (14 آبان) تشکیل جلسه دهند. به نظر می رسد این اقدام به حل بحران سیاسی حاصل از اخراج ناگهانی نخست وزیر پیشین سریلانکا کمک کند.

پارلمان تعلیق گردیده سریلانکا دوشنبه تشکیل جلسه می دهد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهوری سریلانکا ماهیندا راجاپاکسه را بعد از اخراج دولت وحدت رانیل ویکرماسینگه به عنوان نخست وزیر جدید منصوب کرد اما با اعتراضات مردمی و درخواست برای تشکیل جلسه پارلمان روبرو شد تا این قانونگذاران خودشان رهبرشان را انتخاب نمایند.

بازگشت راجاپاکسه، رئیس جمهوری سابق سریلانکا که شورش چند دهه ای تامیل را سرکوب کرد، نگرانی ها از بروز اختلافات سیاسی و قومیتی جدید در این کشور 21 میلیونی را افزایش داد.

رانیل ویکرماسینگه برکناری خودش را مغایر قانون اساسی می داند و درخواست دارد تا فرصتی برای اثبات اکثریت پارلمانی خودش در اختیارش گذاشته گردد. نخست وزیر جدید سریلانکا امروز (پنج شنبه) از تصمیم رئیس جمهوری این کشور برای تشکیل جلسه پارلمان در پنجم نوامبر اطلاع داد.

پیشتر رئیس جمهوری سریلانکا از تمدید فعالیت پارلمان تا 16 نوامبر اطلاع داده بود اما احزاب سیاسی و قدرت های خارجی به رهبری آمریکا و اتحادیه اروپا خواهان تشکیل جلسه فوری پارلمان برای حل این بحران گردیده بودند. احزاب سیاسی و دیپلمات ها معتقدند که تداوم تردیدها منجر به اغوای قانونگذاران با پول یا پست های وزارتی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پارلمان تعلیق گردیده سریلانکا دوشنبه تشکیل جلسه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با پارلمان تعلیق گردیده سریلانکا دوشنبه تشکیل جلسه می دهد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021