وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به باکو می رود

برونو لومایر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در خاتمه ماه جاری میلادی به جمهوری آذربایجان سفر خواهد نمود.

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به باکو می رود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ترند، سمیر شریفوف وزیر دارایی جمهوری آذربایجان در دیدار با جفری روکس دوبزیکس رئیس اتحادیه کارآفرینان فرانسه خاطرنشان کرد که انتظار می رود برونو لومایر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در انتها ماه جاری میلادی به جمهوری آذربایجان سفر کند.

شریفوف با اشاره به حمایت کمیته اقتصادی بین دولتی جمهوری آذربایجان و فرانسه از توسعه بیشتر همکاری های دوجانبه در بخش های اقتصادی، اقتصادی، انسانی و سایر بخش ها تاکید نمود که گفتگوهای اقتصادی و اقتصادی میان دو کشور در جریان سفر وزیر اقتصاد فرانسه به باکو گسترش خواهد یافت.

در همین حال شاهین مصطفایف وزیر اقتصاد جمهوری اذربایجان نیز در نشست تجاری جمهوری آذربایجان - فرانسه که در تاریخ 11 ژوئیه در باکو برگزار گردید خاطرنشان کرد که حجم تجارت میان دو کشور در پنج ماهه نخست سال 2019 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 53 درصد افزایش یافته است.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان اشاره نمود که این کشور 2.6 میلیارد دلار در اقتصاد فرانسه سرمایه گذاری نموده است.

مصطفایف با اشاره به سرمایه گذاری 2.2 دلاری فرانسه در اقتصاد جمهوری آذربایجان اضافه نمود: در حال حاضر 45 شرکت فرانسوی در بخش های مختلف اقتصادی جمهوری آذربایجان مشارکت دارند. این شرکت ها در سطح حرفه ای و در بخش های صنعت، حمل و نقل، ساخت و ساز و مخابرات مشغول به فعالیت هستند. این شرکت ها هم چنین در زمینه مدرن سازی و بازسازی پالایشگاه های نفت فعال هستند و مایل هستم به فعالیت های پیروز شرکت نفتی توتال فرانسه در طی سال های حضورش در جمهوری آذربایجان اشاره کنم.

شاهین مصطفایف با دعوت از شرکت های فرانسوی برای افزایش سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان خاطر نشان ساخت که فرانسه می بایست از فرصت های ایجاد شده در آذربایجان برای شرکت های فرانسوی استفاده کند.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان اشاره نمود که باکو شریک اصلی فرانسه در منطقه قفقاز جنوبی است و 62.4 درصد از گردش اقتصادی این کشور در این منطقه با جمهوری آذربایجان است.

فرانسه یکی از روسای مشترک گروه میانجی گر مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای انتها دادن به مناقشه قره باغ کوهستانی نیز محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به باکو می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به باکو می رود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021