وزیر اقتصاد فرانسه: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است

تهران -خبرنگاران-وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه روز سه شنبه تاکید نمود، آمریکا برای آنکه مانع تجارت اروپا با ایران گردد، اروپایی ها را سخت تحت فشار قرار داده است.

وزیر اقتصاد فرانسه: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس،برونو لومر گفت: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است.

وی با بیان این موضوع که ماه گذشته دیداری حضوری با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا داشته است، گفت: فشارهای آمریکا بر مسئولان سیاسی، اداری و همه کسانی که در پروژه اینستکس فعالیت می نمایند بسیار زیاد است. ما از دو طرف تحت فشار هستیم. نخست از طرف آمریکایی ها که می خواهند اساسا چنین پروژه ای پیروز نشود و دوم از جانب ایرانی ها که دائما تهدید به خروج از توافق هسته ای برجام می نمایند و این کار می تواند سطح مبادلات تجاری را بیش از این کاهش دهد.

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد: اینستکس نه به خاطر ایران، بلکه برای حاکمیت و استقلال کل اروپا راه اندازی شده و ضروری است. ما می خواهیم در روابط تجاری خود با دنیا مختار و مستقل باشیم و بدون هیچ اربابی آزادانه تصمیم بگیریم که با چه کشورهایی تجارت کنیم یا نکنیم.

لومر اعلام کرد: آمریکا با تقویت اتحادیه اروپا دشمنی دارد و سعی می نماید که میان کشورهای اروپایی اختلاف و تفرقه بیندازد و به ویژه فرانسه را علیه آلمان، و آلمان را علیه فرانسه تحریک کند.

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه پیش تر نیز در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای سال 2015، تاکید نموده بود اینکه واشنگتن بخواهد ژاندارم مالی دنیا باشد، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

به "وزیر اقتصاد فرانسه: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد فرانسه: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021