!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

واکنش فرانسه به افزایش 4 برابری نرخ فراوری اورانیوم غنی شده ایران

به گزارش آوای بورالان، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در نشست خبری روز سه شنبه در واکنش به سوالی درباره اقدامات برجامی جدید ایران گفت که کشورش هیچ ضرب الاجلی را نمی پذیرد.

واکنش فرانسه به افزایش 4 برابری نرخ فراوری اورانیوم غنی شده ایران

به گزارش گروه بین الملل آوای بورالان، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در نشست خبری روز سه شنبه در واکنش به سوالی درباره اقدامات برجامی جدید ایران گفت که کشورش هیچ ضرب الاجلی را نمی پذیرد.

او در پاسخ به سوالی درباره اقدام ایران برای افزایش 4 برابری ظرفیت غنی سازی اورانیوم خود گفت: از اعلانیه اخیر مقام های ایران در خصوص افزایش ظرفیت فراوری اورانیوم کم غنای این کشور مطلعیم.

او افزود: قویاً از ایران می خواهیم همان طور که تا کنون به تمامی تعهداتش ذیل برجام پایبند بوده، اجرای این تعهدات را ادامه دهد و از انجام هر گونه اقدامی که موجب نقض تعهدات این کشور گردد، خودداری کند.

کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام وعده داده اند با تضمین منافع اقتصادی ایران، این توافق را حفظ نمایند. این کشورها، علی رغم ایستادگی های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا تا کنون هیچ اقدام عملی برای محقق کردن وعده هایشان صورت نداده اند.

شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه (18 اردیبهشت ماه) در بیانیه ای بیان کرد قصد دارد در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام برخی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف کند.

جمهوری اسلامی در این بیانیه که در اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته ای صادر شده به کشورهای باقی مانده در برجام 60 روز فرصت داده برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی اقدام نمایند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز 30 اردیبهشت بیان کرد، در راستای اجرای ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی، ظرفیت فراوری غنی سازی اورانیوم 3.67 کشور با طراحی جدید به حدود چهار برابر افزایش می یابد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: ما هر گونه ضرب الاجل را رد می کنیم و پایبندی ایران به تعهدات هسته ای را بر اساس اجرای تعهدات مندرج در برجام ارزیابی می کنیم. در این زمینه بار دیگر نقش اساسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه نظارت و پیگیری را یادآور می شویم.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در ادامه ادعا کرد: فرانسه مصمم است شاهد اجرای کامل برجام باشد. این توافق از اهمیتی محوری برای نظام منع اشاعه و امنیت بین المللی برخوردار است.

او بار دیگر وعده ها برای انجام اقداماتی جهت حفظ برجام را هم تکرار کرد: فرانسه در کنار شریکان اروپایی، تا زمانی که ایران به همه تعهدات هسته ای خود پایبند باشد، کوشش های خود را برای حفظ منافع اقتصادی مرتبط با برطرف تحریم ها ادامه خواهد داد.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی ها در اجرای آن و کوشش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را شروع کرد. با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا این کارشکنی ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته ای خارج خواهد نمود.

ترامپ پایان سه شنبه 8 می 2018 (18 اردیبهشت ماه 1397) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و دستور احیای تحریم های متوقف شده علیه ایران را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش فرانسه به افزایش 4 برابری نرخ فراوری اورانیوم غنی شده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فرانسه به افزایش 4 برابری نرخ فراوری اورانیوم غنی شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021