واردات لاستیک بازیافتی چینی متوقف گردد، خطر ترکیدگی تایرهای چینی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، سید احسن علوی با هشدار نسبت به نبود نظارت بر واردات لاستیک گفت: متأسفانه بخشی از واردات لاستیک خودروهای سبک و سنگین از کشور چین صورت می گیرد و در این میان این نگرانی وجود دارد که بخشی از این لاستیک ها محصولات بازیافتی باشد.

واردات لاستیک بازیافتی چینی متوقف گردد، خطر ترکیدگی تایرهای چینی

وی ادامه داد: لاستیک های بازیافتی عمر مفید کوتاه تری نسبت به لاستیک های استاندارد دارد و خطر ترکیدگی آن ها چندین برابر دیگر لاستیک ها است، زیرا آن ها لاستیک ها کهنه را جمع آوری نموده و بار دیگر برای آن عاج درست می نمایند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه نمود: ما در سال های گذشته سفری به کشور چین داشتیم و در این سفر بازدیدی از مناطق صنعتی این کشور صورت گرفت، در یکی از بازدیدها ما را به نزدیکی چند روستا برده و اعلام کردند که محصولات صادرشده به ایران در این مناطق فراوری می گردد؛ این در حالی است که این مناطق زیرساخت های لازم را برای فراوری نداشتند.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه واردات لاستیک از کشور چین باید کاملا متوقف گردد گفت: به نظر من کشورهای اروپایی حتی کشورهای کوچک این قاره جایگزین بهتری نسبت به چینی ها هستند و باید محصولات از این کشورها وارد گردد.

علوی یادآور شد: در هفته های اخیر خبرهایی در رسانه ها مطرح شد مبنی بر اینکه شاید فرآیند بازرسی و آزمایش مرغوبیت لاستیک های وارداتی کاهش یابد که این مسئله به ضرر مصرف نمایندگان و مردم ما خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: آزمایش و بازرسی لاستیک دو مؤلفه ای است که باید توسط سازمان های نظارتی مانند سازمان استاندارد عملیاتی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واردات لاستیک بازیافتی چینی متوقف گردد، خطر ترکیدگی تایرهای چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات لاستیک بازیافتی چینی متوقف گردد، خطر ترکیدگی تایرهای چینی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021