همکاری های ریلی ازبکستان و چین

یک کنسرسیوم چینی، لوکوموتیوهای جدید به ازبکستان عرضه خواهد نمود.

همکاری های ریلی ازبکستان و چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شرکت راه آهن ازبکستان با اشاره به این که یک کنسرسیوم چینی لوکوموتیوهای جدید در اختیار این کشور قرار خواهد داد، خاطرنشان کرد: گام بعدی برای گسترش روابط دوجانبه با کنسرسیوم چینی CNTIC-CRRC DLOCO امضای قرارداد فروش 24 لوکوموتیو الکتریکی با استفاده از وام های بانک توسعه آسیا می باشد.

در این بیانیه آمده است: این کنسرسیوم چینی قصد فروش 16 لوکوموتیو باری و مسافری طی سال 2019 و 2020 دارد. فن آوری های مدرن مورد استفاده در لوکوموتیو های الکتریکی جدید، و نیز صرفه جویی در مصرف برق، باعث کاهش هزینه های عملیاتی می گردد. لوکوموتیو الکتریکی، که با استانداردهای جهانی از نظر حفاظت از محیط زیست مطابقت دارد، مجهز به موتورهای کشش القایی سازگار با محیط زیست هستند.

در موضوع حمل و نقل، چین در سال اخیر در جهت پیشبرد ساخت خط آهن چین- قرقیزستان- ازبکستان کوشش فراوان داشت و برای این کار در پروژه های حمل و نقل ازبکستان سرمایه گذاری زیادی کرده است. در این راستا، ازبکستان تونل کانچیک را در دره کامچیک بعنوان میانبر انتخاب و به بهره برداری رساند. ساخت این خط آهن حدود 1 میلیارد و 686 میلیون دلار برای چین هزینه در برداشته که ازبکستان نیز در آن شریک می باشد. این خط اهن در جهت انگرم- پاپ قادر است که کامچیک را به دره فرغانه و دیگر نقاط ازبکستان متصل نماید. به موازات ساخت راه آهن، دیگر شرکتهای چینی فعالیت خود را در ساخت پل و ایستگاههای راه اهن و پل رودخانه ای ادامه می دهند که چین تا کنون 455 میلیون دلار در این بخش هزینه کرده است.

در ماه مه سال 2019، بانک توسعه آسیا وامی به مبلغ 170 میلیون دلار به ازبکستان برای خرید 24 لکوموتیو الکتریکی اختصاص داد.

بانک توسعه آسیایی در 22 آگوست سال 1966 به منظور توسعه اقتصاد کشورهای آسیایی بنا شده است. این بانک که تحت نام کمیسیون مالی سازمان ملل برای کشورهای آسیائی و شرق دور فعالیت دارد، دارای 67 عضو است. از جمله 48 عضو از داخل آسیا و اقیانوس آرام و 19 اعضای آن خارج کشورهای آسیائی می باشند. این بانک متعلق به بانک جهانی است. در حال حاضر بزرگترین سهامداران آن ژاپن و آمریکا می باشند.

هم اکنون در ازبکستان بیش از 700 شرکت با سرمایه سرمایه گذاران چینی از جمله بیش از 80 شرکت با 100 درصد سرمایه سرمایه گذاران چینی در زمینه های مختلف اقتصاد این کشور فعالیت می نمایند.

جمهوری خلق چین استقلال ازبکستان را در تاریخ 27 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 2 ژانویه سال 1992 میلادی روابط دیپلماتیک برقرار کرده است.

به "همکاری های ریلی ازبکستان و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های ریلی ازبکستان و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021