همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه سچنوا روسیه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که به دعوت رسمی رئیس دانشگاه سچنوا به روسیه سفر نموده بود، با این دانشگاه قرارداد همکاری های علمی و دانشگاهی امضا کرد.

همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه سچنوا روسیه

به گزارش خبرنگاران، در این نشست که در دانشگاه سچنوا برگزار گردید، طرفین پس از تبادل نظر در خصوص اجرایی شدن همکاری ها در زمینه آموزشی و پژوهشی قرارداد امضا کردند.

طی آن بر چگونگی اجرایی شدن دوره های مشترک، ظرفیت دوره ها، تبادل استاد و دانشجو، پروژه های تحقیقاتی مشترک، استادان مدعو و انتقال تکنولوژی اشاره گردیده است.

همچنین در این نشست، ضمن ارائه توانمندی ها و زمینه های همکاری مشترک دو دانشگاه در بخش های آموزشی، پژوهشی و بین المللی دکتر آقاجانی رییس دانشگاه، دکتر امیر محسن ضیایی معاون آموزشی، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری و دکتر مهرداد فیضی معاون بین الملل دانشگاه، به بازدید و گفت و گو با روسای مرکز مهارت های آموزشی simulation center، بیمارستان آموزشی، کلینیک ارولوژی، پژوهشکده تحقیقات علوم پایه پزشکی و دارویی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بازدید از مرکز جامع و بسیار پیشرفته خدمات توانبخشی، کلینیک ارزیابی سلامت و مرکز جامع، پیشرفته و هوشمند مهارت های بالینی پزشکی عمومی و تخصصی بخش دیگری از بازدیدهای ریاست دانشگاه بود.

دانشگاه سچنوا که به صورت تخصصی در حوزه علوم پزشکی فعالیت می نماید، با 260 سال سابقه قدیمی ترین دانشگاه روسیه محسوب می گردد و دارای 10 دانشکده، یک پارک علم و فناوری، کلینیک های مجهز، مرکز آموزش مهارت های بالینی، مراکز تحقیقاتی پیشرفته و محققان برجسته، رتبه اول علوم پزشکی در کشور روسیه را دارد و از دانشگاه های معتبر بین المللی محسوب می گردد.

این دانشگاه 1721 عضو هیئت علمی و 18 هزار دانشجو دارد که از این تعداد دانشجو، حدود سه هزار نفر را دانشجویان خارجی از 80 کشور دنیا تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه سچنوا روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه سچنوا روسیه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021