!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

همکاری ایران و اتریش در حوزه گردشگری

به گزارش آوای بورالان، معاون فرهنگی سفارت اتریش گفت: تبادل اساتید و گردشگر در زمره بخش هایی است که تحریم ها نمی توانند آن را تحت تاثیر قرار دهند و ما هیچ مسئله ای در این حوزه نداریم.

همکاری ایران و اتریش در حوزه گردشگری

مهر: الکساندر ریگر، معاون فرهنگی سفارت اتریش در تهران، در نشست خبری سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار با موضوع طبیعت گردی گفت: اتریش تا چهل سال پیش در حوزه طبیعت گردی به خصوص گردشگری زمستان اشتباهات زیادی را مرتکب شد چنانکه به دلیل تعداد زیاد گردشگران آسیب های فرهنگی و محیط زیستی متعددی را متحمل شدیم اما سعی کردیم این امر را کنترل کنیم چرا که شاهد آلوده شدن منابع آبی در مناطق کوهستانی اتریش بودیم و بنابراین در صدد کنترل تعداد گردشگران و سطح کیفی حضور آنها بر آمدیم.

ریگر یادآور شد: سال گذشته اولین نمایشگاه اتریش در سمپوزیوم دماوند برگزار گردید. یکی از بزرگترین باشگاه های کوهنوردی اتریش در این نمایشگاه به همراه فعالان حوزه گردشگری اتریش حضور یافت.

وی ادامه داد: آنجا به این مهم پی بردیم که می توانیم در حوزه گردشگری ورود کنیم. با توجه به آنکه اتریش و ایران در حوزه گردشگری تشابهات زیادی دارند و اتریش در دو حوزه گردشگری فرهنگی و طبیعت گردی پیش رو است، ایران نیز می تواند در حوزه طبیعت گردی از تجربیات اتریش بهره مند گردد.

معاون فرهنگی سفارت اتریش گفت: دماوند به عنوان نماد کوهستان های ایران برای ما بسیار مهم است. نکته دیگر اینکه بیشتر کوه های ایران از نظر تکنیکی صعود آسانی دارند و این موضوع نقطه مثبتی در جذب گردشگر تلقی می گردد. دماوند به لحاظ امکانات طبیعی منطقه آمادگی جذب گردشگر را داراست اما، شاهد مشکلاتی در حوزه گردشگری پایدار و عدم توجه به محیط زیست در این منطقه هستیم.

ریگر تاکید نمود: زیرساخت های گردشگری مرتبط با محیط زیست باید در دماوند مورد توجه قرار گیرد و استانداردها بر اساس استانداردهای جهانی تعریف گردد. اگر ایران میخواهد دماوند را به عنوان یکی از میراث های جهانی خود در یونسکو ثبت کند که این هدف بسیار خوبی است، باید در حوزه حفظ استانداردهای محیط زیست و گردشگری پایدار نیز کوشش های لازم را انجام دهد و برای رسیدن به این هدف همسو با استانداردهای جهانی پیش برود.

وی ادامه داد: در رابطه با انواع اقامتگاه هایی که باید در اطراف دماوند شکل گیرد، بهتر است متخصصان جوابگو باشند اما به عنوان یک گردشگر معتقدم بازیافت فاضلاب و نوع دفع زباله در دماوند باید مورد توجه قرار گیرد تا به سطوح استانداردهای بین المللی نزدیکتر شویم با این وجود سرویس دهی به گردشگران و همراهی آنها و نوع پذیرایی بسیار خوب است.

معاون فرهنگی سفارت اتریش توضیح داد: تبادل اساتید و گردشگر در زمره بخش هایی است که تحریم ها نمی توانند آن را تحت تاثیر قرار دهند و ما هیچ مسئله ای در این حوزه نداریم. علاوه بر این، به تازگی با مسوولانی از پنج کشور دیگر اتحادیه اروپا از دیگر مناطق طبیعت گردی بازدید کردیم. چراکه، قصد داریم با فرهنگ و مردم بخش های مختلف ایران آشنا شویم و آن را معرفی کنیم.

ریگر اضافه نمود: اگر گردشگران به یک منطقه سفر نمایند قطعا با بخش ها و جوانب مختلف گردشگری آن منطقه از جمله فرهنگ، آداب و رسوم، میراث فرهنگی و… نیز آشنا خواهند شد. همکاری های راهبردی ایران و اتریش در راستای تشکیل کارگروه های مشترک ادامه خواهد داشت و در سمپوزیوم پیش رو اساتیدی از اتریش برای حضور در دو کارگروه آب، محیط زیست و گردشگری به ایران سفر خواهند کرد.

منبع: توریسم آنلاین

به "همکاری ایران و اتریش در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایران و اتریش در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021