هشدار فرانسه نسبت به فروپاشی یورو

به گزارش آوای بورالان، وزیر دارایی فرانسه گفت: تهدیدات سر یورو هیچ گاه به این اندازه جدی نبوده است.

هشدار فرانسه نسبت به فروپاشی یورو

به گزارش آوای بورالان به نقل از رویترز، برونو لو مر در بیانیه ای با اشاره به مخاطرات ناشی از جنگ تجاری، قدرت دریافت احزاب افراطی در کشورهای مختلف اروپایی و افزایش تمایل به ترک منطقه یورو گفت: تهدیدات بر سر یورو هیچ گاه به این اندازه جدی نبوده است و احتمال وقوع بحران های اقتصادی در کشورهای عضو این منطقه وجود دارد.

لومر با اشاره به بحران دارایی ها گفت جنگ تجاری بین چین و آمریکا و ظهور رهبران دست راستی وی را نگران نموده است، چراکه برخی از این رهبران از رسیدن یورو به آخر خط خوشحال می شوند. بالاتر از همه، ارز واحد اروپایی بین خود اروپایی نیز مورد تهدید قرار گرفته است، چراکه برخی از رهبران اروپایی، تمایل خود به نابودی منطقه یورو را کتمان نمی نمایند.

لو مر دیروز نیز با توجه به در پیش بودن انتخابات پارلمانی اروپا گفته بود پیروزی مارین لوپن ها در اروپا (رهبر جریان راست افراطی فرانسه) برای ثبات مالی و پولی منطقه یورو خطری جدی محسوب می گردد.

از فردا به مدت چهار روز انتخابات پارلمانی در سراسر اتحادیه اروپا برگزار می گردد و ترکیب جدید کمیسیون های اروپایی بر مبنای نتایج این انتخابات معین خواهد شد. در حال حاضر حزب راستگرای فرانسه در نظرسنجی ها از ائتلاف دولت این کشور پیش است.

گفتنی است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند.

اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار فرانسه نسبت به فروپاشی یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فرانسه نسبت به فروپاشی یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021