هتل Terra Lodge با مواد بازیافتی ساخته شد

مهندسین امروزی دیگر علاوه بر زیبایی و ارائه خدمات درجه یک به فکر مسائلی همچون محیط زیست هم هستند، گروهی از معماران آفریقایی هتل نوآورانه‌ای را در کیپ ورد احداث نموده اند که علاوه بر زیبایی برای حفظ محیط زیست نیز تلاشی نموده‌اند.

هتل Terra Lodge با مواد بازیافتی ساخته شد

این استراحتگاه زیبا در جزیره سائو ویسنته (Sao Vicente) در کشور کیپ ورد (Cape Verde)، که زیر چتر کاملی از آفتاب بنا شده است، به پایایی و همسازی که با اقلیم دارد، بسیار می‌بالد. کیپ ورد، جزیره‌ای متشکل از 10 جزیره آتشفشانی در اقیانوس اطلس مرکزی است و در فاصله 570 کیلومتری از منطقه آفریقای غربی قرار دارد. وسعت آن، کمی بیشتر از 4000 کیلومتر مربع است.

شرکت معماری راموس کاستلانو (Ramos Castellano Arquitectos) هتل ترا لاگ (Terra Lodge Hotel) را با استفاده از مواد بازیافتی ساخته و آن را مجهز به سیستم‌های بازیافت آب و یک پوشش سقفی با انرژی خورشیدی کرده‌ است. قاب چوبی و مشبک این هتل که از جنس چوب‌های پرداخت نشده آفریقایی است و بخشی از فضای خصوصی هتل را می‌پوشاند، چشم‌های خیلی‌ها را به خود خیره کرده است.

پنج ساختمان هتل ترا لاگ که نمای آن‌ها با استفاده از گچ و آهک سفیدکاری شده است، در زاویه‌ای قرار گرفته‌اند که بهترین استفاده را از چشم‌اندازها و بادهای ملایمی که می‌وزند، ببرند. این هتل شامل 12 اتاق و سوئیت، یک اتاق صبحانه، یک استخر و یک تراس بزرگ در فضای باز است که روی سقف یک خانه استعماری قدیمی بنا شده که اکنون، محل استقرار آژانس گردشگری مالک آن است.

شرکت معماری راموس کاستلانو، برای ساختن درهای هتل از موادی مانند فلزات بازیافت شده بشکه‌های نفت و برای ساختن دیوارها، از سنگ‌های محلی استفاده کرده است.

مسئولین این شرکت می‌گویند:

هر راه حلی را که پیش پای‌مان بود، تغییر دادیم تا کمبودهای مربوط به مواد و منابع را برطرف کنیم و برای برآورده‌سازی نیازهای اساسی، از راهکارهایی ساده و ضروری بهره بردیم. ما اصلا دنبال آن نبودیم که کاری تکراری و زودگذر انجام دهیم. تقریبا همه چیز، از کفپوش‌ها گرفته تا مبلمان، به دست مردم همین محله ساخته شده‌اند. ما تلاش کردیم که اقتصاد حاصل از ساختمان‌سازی را در همین محیط اجتماعی توزیع کنیم.

به گفته مسئولین این شرکت، سیستم‌های روشنایی و مبلمان مورد استفاده در این هتل هم با استفاده از چوب‌های بازیافتی طراحی و به‌صورت دستی، ساخته شده‌اند.

به "هتل Terra Lodge با مواد بازیافتی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل Terra Lodge با مواد بازیافتی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021