نیما عالمیان: در لیگ فرانسه می مانم، سقوطم در رنکینگ جهانی بخاطر بی عدالتی کنفدراسیون آسیاست

به گزارش آوای بورالان، ملی پوش تنیس روی میز ایران گفت: قراردادم را با تیم ویلنوو تمدید کردم چون لیگ فرانسه تاثیر خوبی در سطح بازی من داشته است و ما در شرایط خوبی هستیم و شانس کسب سهمیه المپیک تیمی را داریم.

نیما عالمیان: در لیگ فرانسه می مانم، سقوطم در رنکینگ جهانی بخاطر بی عدالتی کنفدراسیون آسیاست

نیما عالمیان در مصاحبه با آوای بورالان درباره ی عملکرد خود در مسابقات جهانی مجارستان اعلام کرد: عملکردم در مسابقات جهانی بد نبود و توانستم نتیجه دوره قبل را تکرار کنم و بین 64 نفر آمدم البته می توانستم بهتر نتیجه بگیرم چون بازی نسبتاً نزدیک با ارونا رنکینگ 23 جهان از نیجریه داشتم و گیم هفتم نتیجه 10 بر 10 بود و در حالی که همه چیز 50-50 بود نشد آن بازی را ببرم اما اگر برنده آن دیدار می شدم خیلی در رنکینگم تاثیر داشت.

عالمیان در پاسخ به این پرسش که آیا قراردادش را با تیم فرانسوی ویلنوو تمدید نموده است یا خیر گفت: بله من قراردادم را تمدید نموده ام چون تیم بدی نیست. احتمالاً برای سال بعد کمپ خارج از فرانسه، به کمپ آلمان یا پرتغال می روم و تمریناتم را آنجا ادامه می دهم و برای مسابقه به فرانسه خواهم رفت و فکر می کنم به این شکل بهتر است. بازی هایم در نیم فصل دوم خیلی خوب بود و هفت بازی پشت سر هم را دارم می برم و بازیکنان خوب فرانسه از جمله پیچ فورد، والکر و فلور را شکست دادم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه فکر نمی کند شاید حضور در لیگ آلمان برایش بهتر باشد، تاکید نمود: لیگ آلمان هم خیلی خوب است اما لیگ فرانسه در سطح بازی من خیلی تاثیر داشته است نتایج خوبی گرفتم و توانستم بازیکنان خوب جهان را شکست دهم. در مسابقات قطر نفر دوم سوئد، نفر اول و دوم انگلیس را شکست دادم که بین رنکینگ 20 تا 30 جهان بودند. از این رو چون لیگ فرانسه در سطح بازی من خیلی تاثیر داشت، خواستم در این تیم بمانم و ان شاءالله سال دیگر نتایج بهتری با این تیم بگیریم.

عالمیان در مورد برنامه اش برای رسیدن به سهمیه المپیک 2020 نیز گفت: فدراسیون برنامه ریزی هایی دارد تا ان شاءالله بتوانیم در بخش تیمی سهمیه المپیک را کسب کنیم. تورنمنت و مسابقاتی است که حتماً باید شرکت کنیم چون از لحاظ رنکینگ افت داشتیم و باید آن را جبران کنیم.

ملی پوش تنیس روی میز ایران در مورد سقوط 20 پله ای خود در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی نیز گفت: بی عدالتی از سوی کنفدراسیون آسیا انجام شد و من حدود 1500 امتیاز را از دست دادم. در قاره های دیگر وقتی کاپ هایی را برگزار می نمایند، امتیاز پایه برای نفراتی که در مرحله گروهی حذف می شوند هم در نظر می گیرند. در کاپ آسیایی هم من نتوانستم مثل سال قبل بازی کنم و در مرحله گروهی باختم. یک بازی مهم بود که استرس داشتم و نتوانستم برنده باشم و امتیاز سال قبل را از دست دادم. کنفدراسیون آسیا هم امتیاز پایه را به بازیکنان نداد و همه بازیکنان هم به این مسئله معترض بودند که چرا نباید امتیاز پایه به بازیکنانی که در مرحله گروهی حذف می شوند، داده گردد. به این دلیل که امتیازی به من ندادند و از آن طرف امتیاز زیادی را از دست دادم، 20 پله در رنکینگ سقوط داشتم که به نظرم ناعادلانه بود.

عالمیان در پاسخ به این پرسش که چقدر ایران شانس دریافت سهمیه تیمی المپیک را دارد، توضیح داد: شانس خوبی داریم چون از لحاظ آمادگی در سطح خوبی هستیم خود من از لحاظ بدنی و سطح بازی خیلی پیشرفت نموده ام. نوشاد نیز خدا را شکر نتایج خوبی را کسب نموده است. از این رو فکر می کنم می توانیم سهمیه تیمی را بگیریم و مستقیماً سه بازیکن و تیم در المپیک شرکت نمایند. فقط باید در مسابقات بیشتری شرکت کنیم که این خیلی حائز اهمیت است.

عالمیان در مورد کوشش برای پیدا کردن تیمی برای نوشاد و حضور برادرش در اروپا تاکید نمود: من دارم کوشش می کنم یک تیم برای نوشاد پیدا کنم. لیگ فرانسه، آلمان و اتریش را مد نظر داریم و در حال رایزنی هستیم و ان شاءالله این مسئله هم درست می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نیما عالمیان: در لیگ فرانسه می مانم، سقوطم در رنکینگ جهانی بخاطر بی عدالتی کنفدراسیون آسیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیما عالمیان: در لیگ فرانسه می مانم، سقوطم در رنکینگ جهانی بخاطر بی عدالتی کنفدراسیون آسیاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021