نیروی دریایی آمریکا در محاصره هکرهای چینی

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت هکرهای چینی فعالیت نیروی دریایی آمریکا و متحدان صنعتی وی را رصد می نمایند.

نیروی دریایی آمریکا در محاصره هکرهای چینی

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران، وال استریت ژورنال در ادامه این گزارش اضافه نمود،هکرهای چینی که زیرساخت اصلی ارتش پکن را ساخته اند، توانسته با نفوذ به تجهیزات مخابراتی، چندین سال است که آنیروی دریایی آمریکا و شرکای این کشور را در محاصره سایبری قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، هکرهای چینی علاوه بر رخنه اطلاعاتی توانسته اند به برخی از تاسیسات دریایی آمریکا آسیب وارد نمایند.

یک افسر نیروی دریایی آمریکا ه وال استریت ژورنال گفت، ما در محاصره سایبری چینی ها قرار داریم و اگر با این ویروس مقابله نکنیم از بین می رویم.

به نوشته این نشریه،رخنه چینی ها به نیروی دریایی آمریکا وسیع و با همکاری روسیه اجرا شده است.

به دنبال افشای این گزارش، ریچارد اسپنسر سخنگوی نیروی دریایی آمریکا گفت، حملات و نفوذ به شبکه های دریایی ما توسط چینی ها چیز جدیدی نیست اما به تازگی هکرهای چینی کوشش خود را برای سرقت اطلاعات مهم،افزایش داده اند.

پیش ازاین نیز، جیمز دورسری کارشناس امنیت سایبری در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود، فرماندهی نیروی دریایی امریکا به تازگی به ماهیت جدی تهدیدات سایبری پی برده است و به طور مداوم به توسعه فرهنگ و آگاهی کارکنان در حوزه امنیت سایبری در کنار تقویت قابلیت های فناوری اطلاعات روی آورده است.

علاوه براین، شرکت امنیتی آی دیفینس اعلام نمود، هکرهای چینی در هفته گذشته باهدف سرقت تحقیقات نظامی دریایی بیش از 27 دانشگاه در ایالات متحده و کانادا را مورد هدف حمله سایبری قرار داده اند.

منبع: ایرنا

به "نیروی دریایی آمریکا در محاصره هکرهای چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی دریایی آمریکا در محاصره هکرهای چینی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021