!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

نوروز در کجا جشن گرفته می شود؟

به گزارش آوای بورالان، نوروز جشن باستانی ما ایرانی هاست اما فقط در ایران جشن گرفته نمیشود، این موعد زمانی در 11 کشور و در مجموع توسط 187 میلیون نفر جشن گرفته میشود.

نوروز در کجا جشن گرفته می شود؟

نوروز جشنی باستانی است که با آغاز سال نو خورشیدی در کشورهای گوناگونی برگزار می‌شود. آیا می‌دانید نوروز در کدام کشورها جشن گرفته می‌شود؟

هر یک از کشورها طبق تقویم رسمی و ملی خود سال نو را آغاز می‌کنند. به همین دلیل، زمان سال نو در کشورهای گوناگون متفاوت است. در تقویم شمسی شروع سال نو در فصل بهار است. کشورهای متعددی هستند که با شروع سال جدید شمسی، جشنی موسوم به نوروز برپا می‌کنند.

امروزه تعداد مردم بیشتری نسبت به جمعیت 80 میلیونی کشورمان، نوروز را به رسمیت می‌شناسند. طبق آمارها بیش از 187 میلیون نفر در 11 کشور سرتاسر جهان، نوروز را به‌ عنوان جشن ملی خود برگزار می‌کنند.

جشن‌های نوروزی در کشورهای مختلف دنیا

کشورهایی که نوروز در تقویم ملی‌شان به ثبت رسیده است و تعطیلات رسمی برای آن اعلام کرده‌اند، عبارت‌اند از: ایران، تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، آلبانی، ترکمنستان، ازبکستان، کوزوو، کردستان عراق و گرجستان.

در جدول زیر، تلفظ و گویش کلمه نوروز را همراه با زمان برگزاری آن در هر کشور مشاهده می‌کنید:

نام کشورتلفظ و گویش کلمه نوروززمان نوروز
ایرانNowroozMarch 21-24
تاجیکستانNavruzMarch 20-22
آذربایجانNovruz BairamMarch 20-24
افغانستانNow RoozMarch 21
قزاقستانNauryz MeyramyMarch 21-23
قرقیزستانNooruzMarch 21
آلبانی(Nevruz (Dita e NevruzitMarch 22
ترکمنستانNowruz BayramMarch 20-21
ازبکستانNavro’z BayramiMarch 21
کوزووNowruzMarch 21
کردستان عراقNowruzMarch 21
گرجستانNowruzMarch 21

مردم دیگر کشورها نیز نوروز را به صورت غیررسمی جشن می‌گیرند. هند، ترکیه، مصر، فرانسه، ناحیه تاتار روسیه، آمریکا، انگلستان، کانادا، هلند، آلمان، لبنان، سوریه، چین، امارات و سوئد از این قبیل کشورها هستند.

همواره نوروز همراه با آغاز سال نو، پیام‌آور شادی و پیدایش فصلی نو برای دوستدارانش است. همان‌طور که گفته شد نوروز به صورت رسمی یا غیررسمی در بسیاری از کشورها جشن گرفته می‌شود. اکنون نوروز برای بسیاری در سرتاسر جهان حامل این پیام است.

به "نوروز در کجا جشن گرفته می شود؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "نوروز در کجا جشن گرفته می شود؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروز در کجا جشن گرفته می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021