نظر وزارت خارجه چین درباره راکتور آب سنگین اراک

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر ضمن محکوم کردن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران درباره پروژه بازسازی راکتور آب سنگین اراک توضیحی ارائه داد.

نظر وزارت خارجه چین درباره راکتور آب سنگین اراک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در آخرین کنفرانس خبری پیش از تعطیلات تابستانی این کشور بار دیگر ضمن حمایت از برجام، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

هوا چون ایینگ در جمع خبرنگاران اضافه کرد: برجام یک توافق چند جانبه است که تحت تایید و تصویب شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته و برای حفظ ساز و کار منع گسترش سلاح های هسته ای بین المللی و صلح و ثبات خاورمیانه بسیار مهم است و باید به طور کامل و موثر اجرا گردد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تمدید معافیت های تحریم برنامه هسته ای ایران از سوی آمریکا گفت: موضوعات این توافق نامه درباره پروژه های اتمی ایران نشانگر تعادل وظیفه ایران در منع گسترش سلاح های هسته ای و حق این کشور در استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی است و نیز اجرای اصول پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای در مساله هسته ای ایران را نشان می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: بازسازی راکتور آب سنگین اراک موضوعی مهم در برجام است چین و بریتانیا به طور مشترک رهبری این پروژه را مشترکا بر عهده گرفته اند در مدت زمان گذشته، طرف های مختلف از جمله ایران کوشش فعالانه چین در اجرای این پروژه را عالی ارزیابی نموده و بر ادامه پیشتیبانی خود تاکید نموده اند چین با ادامه تقویت ارتباطات و هماهنگی با طرف های مربوط، این پروژه را به پیش سوق می دهد.

به گزارش ایرنا، چون یینگ بار دیگر تاکید نمود چین همیشه مخالف تحریم یک جانبه و درازدستی دخالتگرانه است و به اتفاق طرف ها برای حفظ و عملی کردن برجام از حق قانونی و مشروع خود قاطعانه دفاع می نماید.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت امور خارجه چین، نشست های خبری این وزارت خانه به دلیل فرا رسیدن تعطیلات تابستانی از امروز به مدت دو هفته تعطیل است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نظر وزارت خارجه چین درباره راکتور آب سنگین اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر وزارت خارجه چین درباره راکتور آب سنگین اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021