نظامیان ایتالیایی از پایگاه نظامی آمریکا در بغداد خارج شدند

به گزارش آوای بورالان، به دنبال تهدید ایران مبنی بر هدف قرار دادن منافع آمریکا در منطقه، نظامیان ایتالیایی مستقر در پایگاه نظامی آمریکا در عراق، شب گذشته از این مکان خارج شدند.

نظامیان ایتالیایی از پایگاه نظامی آمریکا در بغداد خارج شدند

به گزارش گروه بین الملل آوای بورالان، یک رسانه ایتالیایی از خروج نظامیان ایتالیا از محل استقرار نظامیان آمریکایی در پایتخت عراق اطلاع داد.

خبرگزاری آنسا روز سه شنبه گزارش داد که نظامیان ایتالیایی مستقر در پایگاه نظامی یونیون 3 در بغداد شب گذشته این مکان را ترک کردند.

این پایگاه نظامی پس از حمله هفته گذشته آمریکا در نزدیک فرودگاه بغداد که طی آن فرمانده نیروی قدس سپاه ایران به همراه چند تن دیگر شهید شدند، در معرض حملات خمپاره ای نهاده شد. حدود 50 افسر ایتالیایی که مشغول آموزش نیروهای امنیتی عراق بودند در این پایگاه حضور داشتند.

به نوشته این منبع خبری، مقامات دفاعی ایتالیا خارج ساختن نیروهای خود را به اطلاع روسای ناتو رسانده بودند.

وزارت دفاع دانمارک نیز در روزهای گذشته خاطرنشان کرد به دلایل امنیتی همه فعالیت های آموزشی و نظامی خود را در عراق به حالت تعلیق درآورده است.

دانمارک از سال 2014 و به عنوان بخشی از مأموریت ضد داعش در عراق حضور دارد، اما طی سال های اخیر بیشتر ماموریت نظامیان دانمارک مربوط به بخش آموزش نظامی و مشورتی به ارتش عراق است.

وزارت دفاع آلمان نیز رزو سه شنبه از انتقال 35 نظامی این کشور از عراق به کشورهای اردن و کویت اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نظامیان ایتالیایی از پایگاه نظامی آمریکا در بغداد خارج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان ایتالیایی از پایگاه نظامی آمریکا در بغداد خارج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021