نخست وزیر برکنار گردیده سریلانکا در رای اعتماد پیروز شد

به گزارش آوای بورالان، نخست وزیر سابق سریلانکا که اخراجش در ماه اکتبر از سوی رئیس جمهور موجب تشدید بحران سیاسی در این کشور شد، در رای اعتماد پارلمان پیروز شد.

نخست وزیر برکنار گردیده سریلانکا در رای اعتماد پیروز شد

به گزارش آوای بورالان، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رانیل ویکرمسینگه، نخست وزیر سابق سریلانکا امروز (چهارشنبه) توانست در این رای اعتماد برگزار گردیده در پارلمان این کشور از مجموع آرا 225 نماینده پارلمان 117 رای کسب کند.

انتظار می رود این نتیجه، فشارها را بر مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهور سریلانکا به منظور انتصاب دوباره ویکرمسینگه به عنوان نخست وزیر افزایش دهد. سیریسنا متعهد گردیده به اینکه او را دوباره در این سمت قرار ندهد، هر چند که منتقدانش میگویند این کار وی مغایر با قانون اساسی است.

بعد از آن که سیریسنا اقدام به برکناری ویکرمسینگه کرد، ماهیندا راجاپاکسه، رقیب سابق او را به عنوان نخست وزیر منصوب کرد. سیریسنا گفته که هیچ قرابت فرهنگی با ویکرمسینگه که غربگراتر و دارای دیدگاه های لیبرال تر است، ندارد.

سیریسنا با سیاست های اقتصادی ویکرمسینگه و تلاشهای او برای تحقیقات در مورد سواستفاده های اتفاق افتاده در زمان جنگ داخلی در سریلانکا مخالفت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نخست وزیر برکنار گردیده سریلانکا در رای اعتماد پیروز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر برکنار گردیده سریلانکا در رای اعتماد پیروز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021