نخستین در جهان ، اقلیم و پایداری وارد کتاب های درسی ایتالیا می گردد

ایتالیا نخستین کشور در دنیاست که پایداری زمین و بحران اقلیم را وارد کتاب های درسی می نماید و در مدرسه های دولتی به دانش آموزان آموزش می دهد.

نخستین در جهان ، اقلیم و پایداری وارد کتاب های درسی ایتالیا می گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران به نقل از بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مدارس دولتی از تابستان سال آینده مفاهیم موجود در برنامه توسعه پایدار 2030 ملل متحد را در متون درسی به دانش آموزان یاد می دهند و دست کم یک ساعت در هفته به بحث درباره موضوع هایی چون گرمایش زمین و تاثیر انسان بر کره خاکی می پردازند.

لورنزو فیورامونتی، وزیر آموزش ایتالیا با اشاره به اینکه دانش آموزان درس های جغرافی، فیزیک و ریاضی را هم از منظر پایداری یاد خواهند گرفت، اضافه کرد: همه ارکان وزارتخانه مامور شده اند تا پایداری و اقلیم را به مباحث کلیدی آموزش تبدیل نمایند. من می خواهم نظام آموزشی ایتالیا را به صندلی نخستین نظام در جهان برسانم که محیط زیست و جامعه نقطه تمرکز فعالیت های آموزشی آن باشد.

وزیر آموزش ایتالیا که استاد اقتصاد است، پیش تر به دلیل ترغیب کردن دانش آموزان به نرفتن به مدرسه و شرکت کردن در راهپیمایی های اعتراض به دگرگونی های اقلیمی تحت فشار و انتقاد بود. او جزو جنبش زیست محیطی پنج ستاره و صریح ترین چهره کابینه در دفاع از سیاست های سبز است. فیورامونتی را به دلیل کوشش برای دریافت مالیات از بلیت های هوایی، صنعت پلاستیک سازی و غذاهای شیرین به نفع صندوق های حمایت از آموزش و رفاه به شدت می کوبند.

هر چند در بودجه سال 2020 دولت ایتالیا که این هفته به مجلس ارائه شد، طرح دریافت مالیات از پلاستیک و نوشیدنی های قندی گنجانده شده است. نتایج نظرسنجی های رسمی حاکی از آن است که بیش از 80 درصد مردم ایتالیا موافق بستن مالیات بر بلیت های هوایی و غذاهای قندی هستند اما فعالان صنعت پلاستیک مخالفت خود را با دادن هر گونه مالیات به گوش مدیران دولتی رسانده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "نخستین در جهان ، اقلیم و پایداری وارد کتاب های درسی ایتالیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین در جهان ، اقلیم و پایداری وارد کتاب های درسی ایتالیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021