نامزد شکست خورده انتخابات اندونزی به دادگاه عالی شکایت کرد

سوبیانتو، نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری اندونزی در اعتراض به نتایج شمارش آرا به دادگاه عالی این کشور شکایت کرد.

نامزد شکست خورده انتخابات اندونزی به دادگاه عالی شکایت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پرابوو سوبیانتو نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری اندونزی، دادخواستی را علیه نتایج این انتخابات به دادگاه عالی جاکارتا تحویل داد.

به نوشته روزنامه گاردین، اقدام به وسیله قانونی، آخرین کوشش سوبیانتو برای ابطال انتخابات است. او و برادرش آدینه شب به دادگاه قانون اساسی در جاکارتا مراجعه کردند.

اکنون دادگاه یک ماه زمان دارد تا به این شکایت رسیدگی کند.

کمیته انتخابات اندونزی روز سه شنبه به طور رسمی جوکو ویدودو را با کسب 55 درصد آرا، پیروز انتخابات 17 آوریل امسال میلادی (28 فروردین 1398) خاطرنشان کرد.

شمارش آرای این انتخابات به قدری طاقت فرسا بود که طی آن 367 نفر از شدت خستگی جان خود را از دست دادند.

سوبیانتو در انتخابات سال 2014 (1393) نیز از ویدودو شکست خورده بود. اما این بار مدعی تقلب گسترده در انتخابات شده است. با این حال هیچ گونه شواهد محکمی برای ادعای خود ارائه نکرده است.

پیش تر در هفته گذشته آژانس سرپرستی انتخابات اندونزی، شکایت سوبیانتو از نتایج انتخابات را رد کرد.

در نتیجه، حامیان سویانتو از روز سه شنبه به خیابان ها ریختند. پلیس اندونزی می گوید این تظاهرات سازمان یافته بود. در طی درگیری های سه شنبه شب 7 نفر کشته شدند.

روز چهارشنبه اعتراضات به صورت مسالمت آمیز ادامه یافت و معترضین پرچم های اندونزی و گروه های اسلامی را به احتزاز درآوردند.

چهارشنبه شب ویدودو در تلویزیون خاطرنشان کرد: با هرکسی برای پیشرفت کشور همکاری می کنم اما هیچ فردی را که امنیت و فرایندهای دموکراتیک و اتحاد ملت دوست داشتنی ما را مختل کند تحمل نمی کنم.

روز پنج شنبه حدود 60 هزار نیروی امنیتی در خیابان های اندونزی حاضر شدند و ده ها هزار نیروی پلیس و سرباز نیز در پایتحت در وضعیت آماده باش قرار گرفتند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نامزد شکست خورده انتخابات اندونزی به دادگاه عالی شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد شکست خورده انتخابات اندونزی به دادگاه عالی شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021