نابسامانی اقتصادی به بانک های فرانسه هم رسید

تهران - خبرنگاران - نشریه لو پوئن فرانسه اعلام نمود که بانک سوسی یته ژنرال این کشور قصد دارد یک هزار و 600نفر از کارمندان خود را در این کشور، همچنین لندن و نیویورک اخراج کند.

نابسامانی اقتصادی به بانک های فرانسه هم رسید

به گزارش خبرنگاران، این اقدام بانک فرانسوی که سومین بانک بزرگ این کشور محسوب می گردد در حالی صورت می گیرد که اعتراض ها نسبت به سیاست های اقتصادی دولت در شهرهای مختلف این کشور به اوج خود رسیده است.

بانک سوسی یته ژنرال در بیانیه ای اعلام نموده که این اقدام به عنوان بخشی از طرح اضطراری داوطلبانه خواهد بود.

این بانک بزرگ فرانسوی با توجه به عملکرد ضعیفی که در سال گذشته میلادی داشته، هدف اصلی از اخراج کارکنانش را بالا بردن میزان سوددهی خود عنوان نموده است.

از سال 2015میلادی این بانک در حال برنامه ریزی بزرگ برای حفظ سودآوری به وسیله تکمیل بانکداری الکترونیک خود برای استفاده و بهره مندی مشتریان است.

بانک فرانسوی مانند دیگر بانک های اروپایی، با کاهش نرخ سود پایدار روبرو است. بنابراین احتیاج دارد تا بخش خاصی از سرمایه خود را برای پوشش خطرات ذاتی فعالیت هایش کنار بگذارد.

از مجموع کارمندانی که قرار است این بانک اخراج کند 750 نفر در فرانسه و مابقی در لندن و نیویورک مشغول فعالیت هستند؛ سوسی یته جنرال در مجموع 18 هزار کارمند مشغول فعالیت در 30شعبه در دنیا دارد.

بانک های فرانسه در صدر پرداخت کنندگان مالیات در این کشور قرار دارند.

به گزارش خبرنگاران، نابسامانی های اقتصادی که از همان زمان روی کار آمدن مکرون به عنوان رئیس جمهوری نمود عینی تری به خود گرفت و اعتراض های مردمی را به دنبال داشت منجر به شکل گیری جنبش جلیقه زردها در این کشور شد که تحرکات معترضان در طول ماه های گذشته نگرانی های عمده ای را نیز برای بخش های مختلف از جمله بانک های فرانسوی به همراه آورد.

دهم فروردین سال جاری بود که 6 عضو کمیته اجرایی فدراسیون بانک های فرانسه، ارگان صنفی همه بانک هایی که در خاک فرانسه فعالیت دارند، با توجه به خسارات های ناشی از این اعتراض ها که به بانک های فرانسه وارد شده بود، در بیانیه ای خواهان سرانجام بخشی به این اعتراض ها شدند و نوشتند: اکنون زمان آن فرا رسیده که اقدامات علیه بانک ها محکوم گردد.

نویسندگان این بیانیه که روسای بانک های مهم فرانسوی مثل ب. ان. پ پاریبا و سوسی یته ژنرال بودند تاکید کردند که ضرورت دارد به خشونت های غیرقابل توجیه زنجیره ای سرانجام داده گردد و شرایط و امنیت کار برای همکاران تاجر نیز فراهم گردد.

منبع: ایرنا

به "نابسامانی اقتصادی به بانک های فرانسه هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابسامانی اقتصادی به بانک های فرانسه هم رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021