نابرابری درآمدها در آلمان به بالاترین سطح خود رسید

مطالعات جدید موسسه مالی-اجتماعی وابسته به بنیاد هانس بوکلر نشان می دهد که نابرابری درآمدها در آلمان اکنون به بالاترین سطح خود رسیده است. این درحالی است که وضعیت مالی آلمان درحال حاضر مطلوب است.

نابرابری درآمدها در آلمان به بالاترین سطح خود رسید

به گزارش دویچه وله، بر اساس مطالعات جدید موسسه مالی-اجتماعی وابسته به بنیاد هانس بوکلرکه روز دوشنبه 30 سپتامبر منتشر شده شکاف میان ثروتمندان و افراد کم درآمد در آلمان با وجود رشد مالی مناسب و وضعیت مطلوب بازار کار در سال های اخیر بیشتر شده است. بنیاد هانس بوکلر نزدیک به اتحادیه های کارگری آلمان است.

پژوهشگران این تحقیقات از کارنامه فقر در آلمان صحبت نموده اند و هشدار داده اند که در آلمان روز به روز تعداد بیشتری از مردم تحت تاثیر فقر قرار گرفته اند.

بر اساس پژوهش جدید تعداد خانواده هایی که کمتر از 60 درصد درآمد متوسط دارند و طبق تعریف های علمی به عنوان افراد فقیر تلقی می شوند، بین سال های 2010 و 2016 از 2/ 14 به 16/7 درصد افزایش پیدا نموده است.

دوروتی شپاناگل، کارشناس موسسه مالی-اجتماعی می گوید نابرابری ها در حال حاضر در قیاس با اوایل سال دو هزار کند بوده است. به گفته این کارشاس نابرابری ها موقعیت خانواده ها با درآمد متوسط را تضعیف ننموده است.

مطالعات جدید یاد شده بر اساس جدیدترین داده های موسسه مالی-اجتماعی تهیه شده است که سالانه منتشر می گردد. برای تهیه این داده ها 25 هزار نفر مصاحبه شده است. در پژوهش های جدید وضعیت نابرابری درآمدها تا سال 2016 آنالیز شده است.

محققان برای ارزیابی داده ها از شاخص یا ضریب جینی و همچنین معیار پالما استفاده نموده اند. ضریب جینی شاخصی مالی است که برای محاسبهٔ توزیع ثروت در میان مردم بکار گرفته می گردد. بالابودن این ضریب به معنای بالا بودن شکاف طبقاتی و نابرابری درآمدی است. معیار پالما نیز برای مشخص نابرابری مالی استفاده می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "نابرابری درآمدها در آلمان به بالاترین سطح خود رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابرابری درآمدها در آلمان به بالاترین سطح خود رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021