موزه گوگنهایم، شاهکاری فلزی در اسپانیا

به گزارش آوای بورالان، موزه گوگنهایم (Guggenheim Museum) در بیلبائو اسپانیا قرار داشته و در سال 1997 ساخته شده است. این موزه به عنوان یکی از مهمترین نمونه‌های معماری معاصر مورد ستایش قرار گرفته است. موزه گوگنهایم بیلبائو توسط معمار آمریکایی کانادایی، Frank Gehry، طراحی شده است. جدا از نمایشگاه‌های هنری دیدنی، خود ساختمان موزه، توریست‌های تور اسپانیا را به خود جذب می‌کند.

موزه گوگنهایم، شاهکاری فلزی در اسپانیا

طراحی اکسپرسیونیسمی موزه، چالش برانگیز بوده و همچنان هست. شکل‌های دایره‌ای، پیچ و تاب می‌خورند و درون یک ساختار نقره‌ای بی‌شکل که از تیتانیوم، شیشه و سنگ آهک ساخته شده ترکیب می‌شوند. معمار موزه گوگنهایم از تکنولوژی‌های کامپیوتری برای ساختن این اشکال شاعرانه استفاده کرد. این موزه میزبان نمایشگاه‌های موقت و همچنین نمایشگاه‌های دائمی از مجموعه‌ی موزه‌های گوگنهایم است.

موزه گوگنهایم مهمترین مرکز فرهنگی در بیلبائو اسپانیا است. این ساختمان همچنین یکی از مشهورترین سازه‌های دنیا است. تمام سال برای رفتن به این موزه مناسب است. موزه گوگنهایم در مرکز بیلبائو قرار گرفته است. برای رفتن به این موزه در مدت تور اسپانیا می‌توانید از اتوبوس، قطار، تراموا و یا مترو شهر استفاده کنید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "موزه گوگنهایم، شاهکاری فلزی در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه گوگنهایم، شاهکاری فلزی در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021