موج گرما در اروپا ، از داغ ترین روز فرانسه تا مرگ 2 نفر در اسپانیا

به گزارش آوای بورالان، همزمان با ادامه موج گرما در اروپا رکورد حداکثر دمای به ثبت رسیده در فرانسه روز آدینه شکسته شد.

موج گرما در اروپا ، از داغ ترین روز فرانسه تا مرگ 2 نفر در اسپانیا

به گزارش یورونیوز، دمای هوا روز آدینه در روستای گالارگ لو مونتو در جنوب فرانسه به 45.9 درجه سانتیگراد رسید. این در حالی است که رکورد قبلی دمای هوا در فرانسه در سال 2003 با 44.1 درجه سانتیگراد به ثبت رسیده بود.

پیش بینی می گردد گرمای هوا تا روز دوشنبه در فرانسه ادامه پیدا کند. این در حالی است که بسیاری از ساختمان های دولتی از جمله مدارس و بیمارستان ها در فرانسه به وسایل خنک کننده مجهز نیستند.

از سوی دیگر دمای هوا در بخشهایی از اسپانیا روز آدینه برای دومین روز متوالی بیش از 43 درجه سانتیگراد بود. همزمان با موج گرما بخش هایی از جنگل های استان تاراگونا در شمال شرقی اسپانیا آتش گرفته است. گرمای هوا در این کشور تاکنون جان دو نفر را گرفته است.

سازمان دنیای هواشناسی اعلام نموده است که سال 2019 یکی از گرمترین سال های دنیا خواهد بود. بنا به اعلام این سازمان دوره سالهای 2015 تا انتها 2019 گرمترین دوره پنج ساله ای خواهد بود که تاکنون به ثبت رسیده است.

به گفته سازمان دنیای هواشناسی موج گرما در اروپا کاملا با تاثیرات پیش بینی شده انتشار گازهای گلخانه ای در سطح زمین همخوانی دارد.

فرانسه پس از بلغارستان، پرتغال، ایتالیا، اسپانیا، یونان و مقدونیه شمالی هفتمین کشور اروپایی است که دمای هوا در آن از 45 درجه سانتیگراد بالاتر رفته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "موج گرما در اروپا ، از داغ ترین روز فرانسه تا مرگ 2 نفر در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج گرما در اروپا ، از داغ ترین روز فرانسه تا مرگ 2 نفر در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021