مواضع ضد و نقیض اروپا، اسپانیا از عملیات ترکیه در سوریه حمایت کرد

به گزارش آوای بورالان، نمایندگی اسپانیا در ناتو ضمن اعلام حمایت از عملیات نظامی آنکارا در سوریه، گفت این حمایت با هدف کاهش تنش ها در مرزهای جنوبی ترکیه است.

مواضع ضد و نقیض اروپا، اسپانیا از عملیات ترکیه در سوریه حمایت کرد

به گزارش گروه بین الملل آوای بورالان، علی رغم مخالفت اتحادیه اروپا با هرگونه اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه، نمایندگی دائم اسپانیا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو از عملیات احتمالی آنکارا حمایت کرد.

دفتر نمایندگی اسپانیا در ناتو طی بیانیه ای در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: آیا می دانید ناتو از ترکیه حمایت می نماید؟ ارتش اسپانیا دائما در کوشش است تا [توافق] آدانا را حفظ نموده و ضمن اعلام همبستگی با ترکیه، تعهد خود [به حمایت از این کشور] را نشان می دهد.

نمایندگی اسپانیا در ناتو، در توئیت دیگری درباره دلیل حمایت از عملیات نظامی ترکیه در سوریه - علی رغم مخالفت اتحادیه اروپا - نوشت: حمایت ناتو از ترکیه با هدف یاری به کاهش تنش مرزی این متحد ماست.

با توجه به این توئیت ها به نظر می رسد موضع ناتو درباره عملیات نظامی ترکیه در سوریه نیز حمایتی است، هرچند که بیانیه رسمی از سوی این سازمان یا ریاست آن منتشر نشده است.

اسپانیا در حالی فعلا تنها کشور اروپایی حمایت نماینده از عملیات نظامی تجاوزکارانه ترکیه در سوریه است که پیشتر اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس نیز ضمن مخالفت با هر گونه اقدام نظامی جدید آنکارا، از این کشور خواسته بود که هیچ حرکتی در این زمینه انجام ندهد.

از طرفی ناتو در بیانیه ای اعلام نمود که ینس استولتنبرگ دبیرکل این سازمان، روز آدینه این هفته برای دیدار با مقامات ارشد ترکیه به آنکارا سفر می نماید. جزئیات این سفر و دیدارهای وی متعاقبا اعلام می گردد.

ساعت های پایانی شامگاه دوشنبه گزارش هایی نیز از حمله جنگنده های ترکیه به منطقه ای در مرز عراق و سوریه منتشر شد که ارتش ترکیه ضمن تایید این خبر اعلام نمود اقدام مذکور برای ممانعت از ایجاد جهت ارتباطی ی.پ.گ با شبه نظامیان کُرد در منطقه کردستان عراق بود.

کاخ سفید بعد از گفت وگوی تلفنی یکشنبه شب رؤسای جمهور ترکیه و ایالات متحده، بیانیه ای مبنی بر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه صادر کرد که تحلیلگران آن را به عنوان چراغ سبز آمریکا به ترکیه برای انجام عملیات نظامی علیه عناصر کُرد در شمال سوریه تعبیر کردند.

در این بیانیه آمده است: ترکیه بزودی عملیات خود را که مدت ها است برای آن برنامه ریزی نموده است، در شمال سوریه پیش می برد. نیروهای مسلح آمریکا نه از این عملیات حمایت می نمایند و نه در آن مشارکت می نمایند. نیروهای آمریکایی خلافت داعش را شکست داده اند و دیگر در این منطقه نخواهند بود.

این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه با هشدار به آمریکا مبنی بر اینکه زمان حرف زدن گذشته، تهدید نموده بود ارتش ترکیه به زودی در شرق فرات عملیات چند جانبه ای را شروع می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مواضع ضد و نقیض اروپا، اسپانیا از عملیات ترکیه در سوریه حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواضع ضد و نقیض اروپا، اسپانیا از عملیات ترکیه در سوریه حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021