مهماندوست: قرار به سیاسی بازی بود ویزای قدرت های برتر تکواندو صادر نمی شد، نه ایران، آذربایجان در سطح قهرمانی بود

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر قرار بود سیاسی بازی بود باید جلوی ورود قدرت های یک جهان گرفته می شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو جهان نیست.

مهماندوست: قرار به سیاسی بازی بود ویزای قدرت های برتر تکواندو صادر نمی شد، نه ایران، آذربایجان در سطح قهرمانی بود

رضا مهماندوست در گفت و گو با خرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد تیم ملی تکواندو آذربایجان در مسابقات جهانی و کسب صندلی پنجم این تیم گفت: آذربایجان برای حضور در مسابقات جهانی تکواندو مسائل زیادی را پشت سر گذاشت. بعد از المپیک 2016، بی مهری، بی محبتی و بی محلی به ما شد و نه تنها حقوق های خود را دریافت نکردیم بلکه جوایز دوره های گذشته را نیز نگرفتیم.

وی ادامه داد: بچه های ما در 9،10 ماه گذشته حقوقی دریافت ننموده و واقعا در این مدت بهم ریخته بودند. دو سال است که یک دست گرمکن به بازیکنان ما ندادند و هر کدام از بچه ها با یک رنگ گرمکن در مسابقات حاضر شده بودند. در این مدت تیم ما از دکتر و مکمل های دارویی بی بهره بود و همین موضوع باعث شد سه نفر از بازیکنان ما در آستانه کسب مدال و به دلیل تحلیل انرژی حذف شوند.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان مطرح کرد: بازیکن وزن 63- کیلوگرم تیم ما که یک جوان 17 ساله بود، در راند اول مسابقه با محمدحسین پلنگ افکن 7 بر 2 جلو بود، اما در راند دوم به دلیل کاهش 8 کیلویی وزن و نبود مکمل های دارویی دچار حالت تهوع شد. بازیکن 58- کیلوگرم ما سه دور در جدول مسابقات به رجحان رسید و مقابل تورتزا اسپانیایی که نفر نخست رنکینگ المپیک است در مسابقه ای پرفشار پیروز شد اما بعد از این مسابقه به دلیل فشار زیادی که تحمل کرد و عدم استراحت مقابل براگا مکزیکی که جدول راحتی داشت، باخت. این در حالی بود که در سه ماه گذشته دو بار مقابل این بازیکن پیروز شده بود.

مهماندوست گفت: بازیکنان آذربایجان را به گونه ای بار آوردم که جنگنده باشند، اما با بدشانسی، سه بازیکن ما پای سکوی مسابقات جهانی باختند. در این شرایط میلاد بیگی با کسب دومین مدال طلای جهان بار دیگر نشان داد اگر خوب تمرین کند و مصدومیت نداشته باشد بازیکن توانایی است. واقعا برای جمع کردن بیگی سختی زیادی کشیدم. میلاد چندین بار قهر کرد و با توجه به بی مهری و عدم دریافت حق و حقوق خود به دنبال رها کردن تکواندو بود.

وی در مورد سطح مسابقات جهانی منچستر گفت: خیلی سنگین و فشرده بود. خیلی از قهرمانان المپیک و جهان در منچستر حذف شدند و در این شرایط تکرار مدال طلای میلاد بیگی واقعا ارزش زیادی داشت. تیم ما در سطحی بود که حتی قهرمان جهان گردد، اما در سال گذشته مسائل اقتصادی باعث شد در 16 تورنمنت و گرندپری شرکت نکنیم. در شرایط فعلی نیز با تیم انگلیس و چین از لحاظ تعداد مدال طلا برابر بودیم، اما به مقام پنجم رسیدیم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران گفت: در بخش دختران تنها دو بازیکن را اعزام نموده بودیم. پاتیمات آباکاروا که در المپیک ریو به مدال برنز رسیده بود، در این مسابقات در دور اول از سد تکواندوکار توانای کره ای گذشت، اما در دور دوم در حالی که فشار زیادی را پشت سر گذاشته بود به مصاف تکواندوکار کروات رفت و شکست خورد تا حریفش به مدال دست پیدا کند. فریده عزیووا دومین بازیکن ما بود که مسابقات سنگینی را پشت سر گذاشت و به مدال برنز رسید.

مهماندوست خاطر نشان کرد: فریده مقابل کیمیا همتی نیز به رجحان دست یافت. همتی تکواندوکار خیلی خوبی بود و از عملکردش لذت بردم. او در مقابل ویلیامز رجحان خیلی خوب به دست آورد، اما مغلوب فریده عزیزوا شد تا در ادامه بعد از 8، 9 سال مجددا تکواندو دختران آذربایجان را صاحب مدال جهانی کند. در بخش پسران نیز به جز یکی، دو نفر همه خوب کار کردند و در بازگشت قطعا تنبیه خواهند شد. خدا را شکر در 5 سال حضور در آذربایجان در سه دوره مسابقات جهانی حضور داشتم و در هر دوره نیز به مدال طلا دست یافتیم.

وی اضافه نمود: آذربایجان 14،15 سال پیش به یک مدال جهانی دست یافته و سال ها در مسابقات جهانی مدال نگرفته بود، اما بعد از حضور من در هر دوره به مدال طلا دست یافته است. این در حالی است که مسائل زیادی داشتیم و 9 ماه است که حقوق نگرفته ام. در این مدت فقط به من دروغ گرفتند و به دلیل گرو بودن حقوقم که حدود 120 هزار دلار است در این کشور ماندم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران در مورد نتایج تیم کشورمان مطرح کرد: در مورد تکواندو ایران تحلیل دارم اما اجازه بدهید به خیر و شر چیزی نگویم. تنها در مورد عدم ویزای دو بازیکن تیم ملی باید بگویم که تیم ما در مسابقات جهانی دوره گذشته در کره جنوبی در بخش دختران و پسران با ترکیب کامل اعزام شد و دیگر مشکل ویزا وجود نداشت اما باز هم مدال طلایی کسب نکرد. در مسابقات این دوره تنها دو بازیکن ایران نبودند که ویزا دریافت نکردند و کشورهای دیگر نیز بودند که بازیکنانشان ویزا نگرفتند.

مهماندوست با اشاره به پروسه دریافت ویزا گفت: دو مدل برای دریافت ویزا وجود داشت. ویزای عادی و ویزای خارج از نوبت که ما در آذربایجان برای ویزای خارج از نوبت اقدام کردیم. در این روش باید نفری 150 پوند بیشتر می دادیم تا در نوبت قرار نگیریم که ما از این روش اقدام کردیم. این در حالی بود که انگلیس در آذربایجان سفارت دارد، اما با این حال ما خارج از نوبت اقدام کردیم و کمتر از دو هفته ویزای ما آماده شد. اگر درخواست ویزای عادی داده بودیم بالای 40 روز باید منتظر دریافت ویزا می ماندیم.

وی توضیح داد: در زمان برگزاری مسابقات جهانی در مورد مسائل ایجاد شده برای تیم ایران با مسئولان برگزاری مسابقات صحبت و از آنها سوال کردم. اگر قرار بود برخورد سیاسی گردد باید به خیلی از بازیکنان کره ای و روسی ویزا داده نمی شد و اصلا این بحث ها نبود و تنها موضوع بحث اقدام به موقع برای دریافت ویزا بود. ایران برای دریافت ویزا با توجه به تعطیلی سفارت انگلیس به آنکارا مراجعه کرد، اما در نوبت عادی درخواست ویزا کرد که این اتفاقات افتاد. اگر قرار بود سیاسی بازی باشد باید جلوی ورود قدرت های یک جهان گرفته می شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو جهان نیست.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: کره جنوبی، روسیه، انگلیس، چین و آذربایجان جز قدرت های یک جهان هستند و در این شرایط ما نیز برای کسب مدال طلا با جان و دل جنگیدیم. نباید دنبال توجیه باشیم و باید برای کسب مدال بدون حاشیه بجنگیم و با جهان دوست باشیم. اگر قرار است مدال بگیریم باید هزینه و برای دریافت ویزا پول خرج کنیم. اگر قرار بود پول خرج نگردد باید از دو ماه قبل درخواست ویزا می کردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مهماندوست: قرار به سیاسی بازی بود ویزای قدرت های برتر تکواندو صادر نمی شد، نه ایران، آذربایجان در سطح قهرمانی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهماندوست: قرار به سیاسی بازی بود ویزای قدرت های برتر تکواندو صادر نمی شد، نه ایران، آذربایجان در سطح قهرمانی بود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021