مقایسه قیمت تور گوانگجو و قیمت سفر انفرادی به نمایشگاه گوانگجو در بهار 1395 ( گوانجو 119)

به گزارش آوای بورالان، طی سالیان گذشته برخی از متقاضیان بازدید از نمایشگاه گوانجو با پرسشی روبه‌رو شده اند که خرید تور گوانجو  مقرون به صرفه ‌تر است یا سفر انفرادی به گوانجو؟ در این مقاله سعی بر آن شده است که راه های سفر به گوانگجو از لحاظ قیمت و مشکلات بررسی گردد.

مقایسه قیمت تور گوانگجو و قیمت سفر انفرادی به نمایشگاه گوانگجو در بهار 1395 ( گوانجو 119)

هزینه های مشترک موثر در قیمت تمام شده سفر انفرادی و قیمت تور گوانجو به قرار ذیل است:

دعوت نامه و ویزا:

هزینه ویزای انفرادی چین با احتساب دعوت نامه و واریزی سفارت در حدود 110$ تا 150$ است. در تور نمایشگاه گوانجو معمولا ویزای مسافرین به صورت ویزای گروهی اخذ می شود.

پرواز:

آسان ترین، راحت ترین و سریع ترین راه برای سفر به هر مقصدی  پرواز مستقیم به آن شهر بدون توقف در شهر دیگری (بدون ترانزیت) است. تنها پرواز مستقیم تهران به گوانگجو در حال حاضر پرواز هواپیمایی ماهان است. با توجه به طول پرواز 8 ساعت و 40 دقیقه ای و تجربه مسافرین، پرواز ماهان پرطرفدارترین پرواز این مسیر نیز می باشد. معمولا بیشتر صندلی های پرواز ماهان در ایام نمایشگاه به صورت چارتر می‌باشد که به همراه پکیج به صورت تور گوانجو به فروش می‌رسد ولی اگر روی سیستم رزرواسیون بلیط (آمادئوس) صندلی موجود باشد قیمت آن برای تاریخ هایی که با فازهای نمایشگاه گوانگجو منطبق باشد چیزی در حدود 4.000.000 تا 5.500.000 تومان می باشد. 

از دیگر پروازهای غیرمستقیم با یک توقف و کیفیت خوب در این مسیر می توان به پرواز امارات و قطرایرویز اشاره کرد. قیمت این پروازها برای ایام نمایشگاه در حدود 4.500.000 تا 7.000.000 تومان ، طول پرواز امارات نزدیک به 14 ساعت با حداقل ترانزیت 4 ساعت و طول پرواز قطرایرویز نزدیک به 13 ساعت با حداقل ترانزیت 3 ساعت می‌باشد. نکته دیگر قابل توجه در مورد پرواز ها، ساعت رسیدن به شهر گوانجو است در پرواز ماهان ساعت 7:55  صبح ، پرواز امارات 10:10  شب و پرواز قطرایرویز 3:30  بعد از ظهر، که در پرواز ماهان می‌توان با سپردن بار به هتل از روز اول نمایشگاه دیدن کرد ولی در پرواز های غیر مستقیم نیاز است که یک شب بیشتر هتل شارژ گردد.

راه دیگر رسیدن به  شهر گوانجو چین از طریق پرواز از شهرهای پکن، شانگهای و یا بانکوک است که قیمت پرواز رفت و برگشت از این شهرها به گوانجو در ایام نمایشگاه با توجه  به تاریخ خرید از  600 دلار امریکا به بالا می باشد. نکته قابل توجه در این پرواز ها بار آنهاست، در برخی از پرواز ها بار روی بلیت وجود ندارد و میبایست به صورت جداگانه بار خریداری گردد. هزینه بار در حدود   30 الی 60 دلار در هر پرواز است که در صورت نخریدن بار قیمت آن در فرودگاه در زمان پرواز تقریبا 2 برابر گران تر است.

ترانسفر فرودگاهی:

هزینه ترانسفر از فرودگاه به هتل و بلعکس (رفت و برگشت) تقریبا 100 دلار است.

اقامت:

حداقل هزینه اقامت در هتل 4 ستاره مناسب با لوکیشن خوب شهری حدود 150 دلار و در هتل 5 ستاره 250 دلار برای هر شب در یک اتاق همراه با صبحانه است. در صورت داشتن همراه این هزینه برای هر نفر در اتاق دو تخته برای هتل 4 و 5 ستاره به ترتیب برابر است با 75 دلار و 125 دلار .

سرویس نمایشگاهی:

هزینه رفتن از هتل به نمایشگاه و بازگشت از آن برای 5 روز نمایشگاه  حدود 100 دلار است.

مترجم و راهنما:

معمولا تجاری که به زبان انگلیسی به میزان مورد نیازشان آشنا نیستند، در زمانی که می‌خواهند با یکی از غرفه ها به صورت جدی وارد معامله شوند نیاز به مترجم دارند. در سایر اوقات اگر برای چندمین بار به چین و نمایشگاه گوانگجو می‌روند و با اماکن مختلف و چگونگی دسترسی به آنها آشنایی داشته باشند در صورتی که مشکل خاص و یا اتفاق پیش بینی نشده ای رخ ندهد، شاید نیاز جدی به راهنما نداشته باشند. در غیر این صورت دستمزد راهنما برای هر روز بین  150  الی 350 دلار است . در تور های نمایشگاهی گوانگجو از تهران به همراه تور راهنما می‌رود و تا پایان تور مسافرین را همراهی می‌کند و در ایام نمایشگاه برای هر یک از مسافرین درصورت نیاز حدود 30 دقیقه زمان برای ترجمه اختصاص میدهد که نیاز به هزینه اضافی برای مترجم و راهنما نیست.

مجموع هزینه ها:

با در نظر گرفتن حداقل هزینه های ذکر شده مجموع هزینه های سفر به گوانگجو به قرار زیل است:

عنوانشرح
ویزا110$
پرواز4.000.000 تومان
ترانسفر فرودگاهی100$
7 شب اقامت هتل 4 ستاره (هر نفر در اتاق دو تخته)525$
سرویس نمایشگاه100$
مترجم (نصف روز در نمایشگاه)70$
مجموعا با احتساب دلار 3500 تومان7.167.500 تومان

 این در حالی است که قیمت تور نمایشگاه گوانگجو با پرواز مستقیم ماهان (تهران - گوانگجو – تهران) ، ویزای گروهی چین ، اقامت در هتل 4 ستاره تاپ به همراه صبحانه ، رهنمای ایرانی ، ترانسفر فرودگاهی ، سرویس روزانه از هتل به نمایشگاه و بلعکس و بیمه مسافرتی برای فاز یک مبلغ 5.990.000 تومان و برای فاز دو 5.590.000 تومان می باشد.

چرا قیمت تور نمایشگاه گوانجو ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سفر انفرادی به گوانجو است؟

پاسخ این است که پرواز و هتل برای گروه های بزرگ از مدت ها قبل با قیمت پایین تر توسط آژانس ها رزرو و چارتر می گردد، ترانسفرها با اتوبوس انجام می‌شود، ویزا گروهی گرفته می‌شود و دستمزد لیدر بین تمام افراد گروه تقسیم می‌شود. در نتیجه با توجه به مجموع صرفه جویی صورت گرفته توسط آژانس های مسافرتی و احتساب سود آژانس ها نهایتا قیمت تمام شده برای مسافرین بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر از هزینه سفر خود آنها بدونه تور است.

به "مقایسه قیمت تور گوانگجو و قیمت سفر انفرادی به نمایشگاه گوانگجو در بهار 1395 ( گوانجو 119)" امتیاز دهید

4 کاربر به "مقایسه قیمت تور گوانگجو و قیمت سفر انفرادی به نمایشگاه گوانگجو در بهار 1395 ( گوانجو 119)" امتیاز داده اند | 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه قیمت تور گوانگجو و قیمت سفر انفرادی به نمایشگاه گوانگجو در بهار 1395 ( گوانجو 119)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021