معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری ترکمنستان در چین

وزارت امور خارجه ترکمنستان از برگزاری میزگردی برای معرفی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در ترکمنستان در پایتخت چین اطلاع داد.

معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری ترکمنستان در چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ترند، در این نشست شرکت های بزرگ و نمایندگان محافل تجاری چین شرکت نموده بودند.

در این نشست به طور خاص اطلاعات دقیقی درباره مجمع اقتصادی خزر که قرار است در تاریخ 12 اوت 2019 در شهر توریستی آوازا در ترکمنستان برگزار گردد، ارائه شد.

در این نشست شرکت های چینی فعال در ترکمنستان در زمینه های نفت و گاز، مخابرات، حمل و نقل، کشاورزی، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی، خدمات درمانی و ساخت وساز حضور داشتند.

چین در حال حاضر پروژه های عمده ای را در بخش گاز ترکمنستان در حال انجام دارد. به طور خاص، شرکت ملی نفت چین در توسعه میدان گازی باگتیارلیک و ساخت تأسیسات در میدان عظیم گازی گالکینیش مشغول فعالیت است. چین از سال 2009 مشغول واردات گاز از ترکمنستان است و در نظر دارد این واردات را تا 65میلیارد مترمکعب در سال افزایش دهد.

بر اساس آمار سال 2016، حدود 40 شرکت با سرمایه گذاری چین و حدود 70 پروژه سرمایه گذاری به ارزش 4میلیارد دلار و 2.3میلیارد یوان از سوی پکن در ترکمنستان در حال انجامست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری ترکمنستان در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری ترکمنستان در چین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021