معاون رهبر طالبان در سفر به چین: آمریکا مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان است

ملاعبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان در سفر به چین اظهارداشت که رئیس جمهور آمریکا نمی تواند به سخنان خود متعهد بماند بنابراین مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان است.

معاون رهبر طالبان در سفر به چین: آمریکا مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توئیتی نوشت که یک هیئت 9 نفره طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان در سفر به پکن با دنگ شیجون نماینده ویژه چین در امور افغانستان دیدار نموده است.

وی اضافه نمود: نماینده ویژه چین در این دیدار ضمن اعلام حمایت از مذاکرات قطر اظهارداشت که توافق آمریکا و طالبان چارچوب خوبی برای راه چاره صلح آمیز بحران افغانستان است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در این توئیت به نقل از ملا برادر نوشت: اگر رئیس جمهور آمریکا نمی تواند به سخنان خود متعهد بماند و وعده خودش را زیر پا می گذارد بنابراین مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان است.

پس از اعلام توقف گفت وگوهای آمریکا با طالبان توسط ترامپ، شماری از اعضای بلندپایه طالبان در هیئتی ابتدا به مسکو و سپس به تهران سفر کردند.

شیر محمد عباس استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده طالبان در سفر به روسیه به رسانه ها گفته بود که درصورت پایبند بودن آمریکا به تعهداتش و توقف حملات، طالبان نیز آماده بازگشت به مذاکرات با واشنگتن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "معاون رهبر طالبان در سفر به چین: آمریکا مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رهبر طالبان در سفر به چین: آمریکا مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021